Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pasts ievieš jaunu pakalpojuma maksu. Izdevēji sašutuši par negodprātīgo attieksmi pret sadarbības partneriem

Vairums drukātās preses izdevēju un abonētāji sašutuši par “Latvijas Pasta” negaidīto lēmumu ar 1. jūliju ieviest jaunu pakalpojuma maksu — 3 eiro par preses izdevumu abonēšanu pasta vietnē abone.lv. Izdevēji uzskata, ka pasts rīkojies negodprātīgi, nebrīdinot par to iepriekš ne klientus, ne sadarbības partnerus, kā arī pauž bažas, ka tas var ietekmēt cilvēku izvēli abonēt vai neabonēt kādu preses izdevumu, jo pakalpojuma maksa 3 eiro ir vismaz trešdaļa vai pat puse no, piemēram, reģionālo laikrakstu mēneša abonēšanas maksas.
Internetā divreiz dārgāk nekā klātienē
Par jauno pakalpojumu maksu reģionālo laikrakstu redakcijās uzzināja tieši no lasītājiem, nevis no “Latvijas Pasta”, kas ir izdevēju sadarbības partneris drukātās preses abonēšanā un piegādē. Lasītāji pauda neizpratni un arī bažas, ka šīs pakalpojuma maksas dēļ vairs nepasūtīs avīzes. Protams, pasta interneta vietne abone.lv nav vienīgā iespēja abonēt drukāto presi, to var izdarīt arī pašu izdevumu mājaslapās, redakcijās, sazinoties pa tālruni vai e-pastos, tomēr netrūkst lasītāju, kuri to dara ar pasta starpniecību — klātienē pasta nodaļā, pie pastnieka vai vietnē abone.lv. Piemēram, laikrakstu “Staburags” 58% jeb vairāk nekā puse lasītāju pasūta pastā. Pasta nodaļā un pie pastnieka komisijas maksa par abonēšanas kvīts noformēšanu ir 1,50 eiro, vietnē abone.lv līdz šim šāda pakalpojumu maksa netika piemērota.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.