Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pastkastīte kā mākslas darbs. Viens labs darbs rada nākamo un akcija vēršas plašumā

Pateicoties akcijai “Pastkastīte – mājas vizītkarte!”, nu Aizkraukles novadā ir vismaz par 40 skaistām, izdaiļotām pastkastītēm vairāk, kas rotā gan privātmāju iebraucamos ceļus un vārdus, gan iestāžu un uzņēmumu ieejas. Aizvadītās nedēļas nogalē Aizkraukles novada svētku laikā noslēdzās šī gada akcija, kad tika sveikti visi akcijas dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideja rīkot šādu akciju pirms vairākiem gadiem radās mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” mammai Tijai Auziņai. Aizkraukles novadā šī akcija ienāca 2022. gadā, kad tajā piesaistījās Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņi un tapa 16 mākslinieciski izdekorētas pastkastītes. Tā gada vasarā “Bilžu” mūziķi un mākslinieki, apceļojot Aizkraukles novadu, dāvināja 15 īpaši gatavotas pastkastītes novada kultūrvietām. Šogad “Bilžu birojs” sadarbībā ar Aizkraukles novada Kultūras pārvaldi atkal aicināja iedzīvotājus, iestādes un uzņēmumus sakārtot, izdaiļot un personalizēt savas pastkastītes, piedaloties akcijā “Pastkasīte – mājas vizītkarte” un kļūstot par “Mazo Bilžu” dalībniekiem Aizkraukles novadā. Pastkastītes dizainējuši dažādu profesiju un vecumu akcijas dalībnieki. Katram no viņiem ir savs stāsts par pastkastītes tapšanu vai īpašs vēstījums par attēloto uz pastkastītes.

Savukārt atbalsta akcijā “Ja man būtu pastkastīte” novada mākslas skolu audzēkņi izveidoja 35 skices, kuras varēja apskatīt akcijas noslēguma pasākumā. Tās ir kā idejas nākotnes pastkastītēm novada iestādēm un arī savām mājām.

“Ar pastkastīti sākas īpašums, māja un ļoti labi, ka mums ir šī veiksmīgā sadarbība, kas mudina radīt pastkastīti kā sava īpašuma seju. Cilvēki attēlo tajās savu pasaules redzējumu, savu filosofiju, attēlo mājvārdus vai iestādes nosaukumu šajos gleznojumos. Prieks, ka akcijā piedalījās viss novads abos Daugavas krastos,” pateicoties Tijai Auziņai par ierosinājumu, sacīja Aizkraukles novada domes vadītājs Leons Līdums, kurš arī piedalījās akcijā ar savas dzimtas mājas pastkastīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastkastīte ar nosaukumu “Bitīte”, kuras autore ir pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” Bebru pagastā sporta skolotāja Iluta Atraste, “Facebook” balsojumā ieguva lielāko balsu skaitu un saņēma īpašu balvu. Tās autore par pastkastītes ideju raksta: “Idejas bija divas: pirmā bija saistīta ar bērniem, bērnu zīmējumiem, otra ideja ar iestādes nosaukumu, esam “Bitīte”, palikām pie iestādes nosaukumu attēlojuma, kas ļoti labi iederās un priecē mūsu apmeklētājus.”

Avīze un pastkastīte ir nedalāmas lietas, jo savus abonētos preses izdevumus saņemam tieši pastkastītē, tāpēc labprāt atsaucāmies “Bilžu biroja” vadītājas Tijas Auziņas un Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes Antas Teivānes aicinājumam iesaistīties akcijā. Mūs visvairāk uzrunāja Turlaju ģimenes stāsts par “Dzilnu” mājas pastkastīti, kurai dots nosaukums: “Māja “Dzilnas ziņas””. Mēs palīdzēsim šo pastkastīti piepildīt, jo dāvinājām Turlaju ģimenei avīzes “Staburags” abonementu.

Aizkraukles novada mērs Leons Līdums, iespējams, ir vienīgais novada vadītājs Latvijā, kuram ir sava pastkastīte ar dzimtas ģerboni uz tās. Kokneses pastkastīšu izstādē to varēja aplūkot ikviens interesents, bet pēc pasākuma tā ceļos uz dzimtas mājām “Upītēm”, kur pildīs savas fukncijas. Dzimtas ģerboni pirms vairāk nekā desmit gadiem veidojis mākslinieks Vladimirs Ladusāns un tas ir oficiāli apstiprināts Heraldikas komisijā. Leons Līdums stāstas, ka ģerbonī attēlots Bārenes pilskalns, kas atrodas pie ģimenes mājām, virs tā ir jumja zīme, ģerboņa augšpusē atvērta grāmata kā izglītības simbols un devīze “Upītes mūsos”. Novada vadītājs atklāj, ka veidot ģimenes ģerboni pamudinājis tā veidotājs, taču doma uzlikt to uz pastkastītes Leonam radusies vēl pirms akcijas izsludināšanas un tieši viņš Tijai atklājis savu domu uzlikt ģerboni uz pastkastītes un uzdāvināt to savām dzimtas mājām, kas atrodas ceļa malā Augšdaugavas novada Prodes pagasta “Upītēs”, kur dzīvo Leona mamma, kas ļoti lepojas ar paveikto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.