Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Aizkraukles reģionālās tautskolas” projekta “Laimīgā mācīšanās” noslēguma pasākums

Gintas Grincēvičas foto

Aizkraukles kultūras centrā notika biedrības “Aizkraukles reģionālā tautskola” rīkotā konference “Pieaugušo neformālā izglītība — instruments kultūras mantojuma saglabāšanai un tālāknodošanai”. Tā tika rīkota kā “NordPlus” pieaugušo izglītības programmas atbalstītā projekta “Laimīgā mācīšanās” noslēguma pasākums, kurā piedalījās biedrības un organizācijas, kuras saistītas ar kultūru un pieaugušo neformālo izglītību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalās pieredzē

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, kurš ir viens no tautas izglītības aizsācējam Aizkrauklē, uzrunas laikā atminējās Aizkraukles tautskolas dibināšanu — 2009. gada oktobri. Uzrunu ar laba vēlējumiem teica arī biedrības “Aizkraukles reģionālā tautskola” padomes priekšsēdētāja Iveta Biķerniece un citi tās dalībnieki.

Uzaicināto biedrību pārstāvji dalījās pieredzē par īstenotajām aktivitātēm. Par biedrības “Skaņumāja” pieredzi izglītojošu aktivitāšu rīkošanā pieaugušajiem stāstīja tradicionālās kultūras speciālists, etnomuzikologs Ilmārs Pumpurs. Biedrība popularizē tautas mūziku un kultūras procesus, nodarbojas ar mūzikas instrumentu sagādi, izgatavošanu un remontu, kā arī rīko izglītojošus pasākumus un dažādas meistarklases. Biedrība izveidojās ar mērķi, lai atbalstītu aktivitātes, kas saistītas ar tautas mūziku un tās instrumentiem, kurus savulaik kultūras dzīvē varēja manīt samērā reti. Tagad notiek dažādas apmācības pieaugušajiem bez priekšzināšanām, kas ļauj pilnveidot iemaņas visai pieklājīgā līmenī.

Ar savu pieredzi, apvienojot darbību kultūras un tūrisma jomās, dalījās Ita Lejiņa, biedrības “Pērses krasts” dibinātāja un vadītāja. Viņa iepazīstināja ar biedrības kultūrizglītības piemēriem prezentācijā “Augt savā kopienā”. Savukārt Žanna Miezīte, biedrības “Ērberģietes” valdes locekle, prezentēja kopienas aktivitātes kā galveno instrumentu kultūras mantojuma saglabāšanai un pārnesei Mazzalvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdos “Labās prakses katalogu”

Aizkraukles reģionālās tautskolas vadītāja Anita Ostrovska prezentēja projekta “Laimīgā mācīšanās” rezultātus un partneru biedrības “Skaņumāja”, Tallinas tautskolas, Zarasu kultūras centra Lietuvā kopīgi izstrādāto “Labās prakses katalogu”. Tajā apkopoti pieredzes stāsti par to, kā veiksmīgi notiek vietējā kultūras mantojuma apzināšana un tālāknodošana caur pieaugušo neformālo izglītību, mākslas un kultūras pieredzēšanu, kopienas saliedēšanu. “Labās prakses katalogs” novembra beigās tiks ievietots biedrību mājas lapās, būs lasāms latviešu un angļu valodā. Ar to varēs iepazīties arī pieaugušo izglītības platformā ‘’EPALE’’ ( Adult Learning in Europe — pieaugušo izglītība Eiropā).

Projekta mērķis bija paplašināt mūžizglītības organizāciju un pieaugušo pedagogu darba metodes, izglītības pasākumu formas, lai palielinātu apmācāmo interesi un vēlēšanos turpināt nodarboties ar apgūto priekšmetu ilgtermiņā.

Valsts izglītības attīstības aģentūras Izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departamenta Starptautiskās sadarbības programmu nodaļas vecākais projektu vadītājs Linards Deidulis iepazīstināja ar “NordPlus” projektu iespējām un sniedza vienkāršotu informāciju par iespējām pieteikties finansējumam. Savukārt par pieaugušo izaicinājumiem būt laimīgam dzīvē, meklējot iespējas un izmantojot tās, iedvesmojoši stāstīja Latvijas Pieaugušo izglītības apvienība valdes priekšsēdētāja Iluta Krūmiņa. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Uzrunas. Priekšsēdētāji. Labās prakses katalogs. kur ir bijušas kaut vienas mācības parastam civlēkam kas nepazīst nevienu no priekšēdētājiem? esmu pusmūžā bet man nav bijis neviens aicinājums kur piedalīties. tak ir afišu stabi pilsētā lasu regulāri nekā nav.

  2. Uzrunas . priekšnieki. projekti. neesu redzējis nevienu izdarītu darbu. nezinu kur man pirms pensijas piedlīties kur es varētu to mūža izglītibu dabūt. afišu stabi tukši un reklāmas arī nav avīzē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.