Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pārņems īpašumā divus kilometrus valsts vietējā autoceļa

Foto no google.com/maps

Aizkraukles novada dome nolēmusi pārņemt īpašumā valstij piederošos nekustamos īpašumus, kuri veido daļu no ceļa Koknese—Vērene.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par daļēju šī ceļa posma pārņemšanu Aizkraukles dome lēma jau 2021. gada 16. decembrī, taču, gatavojot Ministru kabineta rīkojuma projektu, atklāts, ka nepieciešams precizēt ziņas par pārņemamajiem nekustamajiem īpašumiem. Dome lēma šo lūgumu atbalstīt un ziņas precizēja. Tagad Aizkraukles novada dome izskatījusi “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) vēstuli par valsts vietējā autoceļa Koknese—Vērene posma no 0. līdz 1,96. km nodošanu pašvaldībai, jo LVC deklarējusi šī valsts vietējā autoceļa posma inženierbūvi nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā, tagad lūdzot pārņemt to pašvaldības īpašumā bez atlīdzības.

Kokneses apvienības pārvaldē vairākkārt vērsušies Aizkraukles novada iedzīvotāji un uzņēmēji ar lūgumu pašvaldībai sakārtot autoceļu, izbūvēt gājēju ietvi un apgaismojumu, lai uzlabotu satiksmes dalībnieku drošību. Līdz ar pieņemto lēmumu Aizkraukles dome meklēs risinājumus autoceļa sakārtošanai un satiksmes drošības uzlabošanai Kokneses pilsētā un apkārtnē.

Pēdējo desmit gadu laikā ceļam piegulošajās teritorijās ir attīstījušies vairāki spēcīgi uzņēmumi, kuri piesaistījuši un investējuši līdzekļus attīstībā, kā rezultātā palielinājusies satiksmes intensitāte un smago transportlīdzekļu kustība pa šo ceļu. Autoceļš nodrošina piekļuvi individuālo dzīvojamo māju apbūvei, kā arī Kokneses rūpnieciskajai teritorijai.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.