Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pārgājienā var doties arī ziemā. Aktivitātes svaigā gaisā var baudīt visu gadu.

Lai baudītu aktivitātes svaigā gaisā, nebūt nav jāgaida siltais laiks, mēs varam būt aktīvi visu gadu. Šoziem ir izcils laiks ziemas pastaigu baudīšanai un nereti cilvēku mežā ir vairāk nekā ielās. Daudzas dabas takas pilnībā atklāj savu skaistumu tieši ziemas sezonā — parādās neredzēti skati un ainavas, kas vasarā aiz koku lapotnēm nav redzamas.


SANDRA APINE


Ziemas pārgājienu noteikti vajag izmēģināt, bet, protams, ir jārēķinās ar dažām lietām, kas citās sezonās varbūt galvassāpes nerada. “Facebook” grupā “Apceļo Vidzemi!” apkopti padomi, kas noderīgi katram, kurš nolēmis doties ziemas pārgājienā.

1. padoms Plāno vairāk laika!


Ziemas pārgājiens aizņem aptuveni divas reizes ilgāku laiku nekā tāda paša maršruta mērošana citā sezonā. Kādēļ? Jo takas mēdz būt apsnigušas, ne vienmēr ir skaidri redzams, kur liec kāju. Mēdz būt slidens, tādēļ jāiet piesardzīgi. Turklāt, ja tikko sasnidzis sniegs, tad iešana kļūst vēl grūtāka. Ja sniega nav, ziemas sezonā jābūt gatavam laipot apkārt dubļiem — tas prasa lielāku slodzi fiziski, kā arī palēlina gaitu.


2. padoms Sāc agri, tiklīdz kļuvis gaišs!


Nav noslēpums, ka ziemā dienasgaisma ir limitēta, tādēļ pārgājienu sāc maksimāli agri — tiklīdz ir gaišs, lai būtu pārliecināts, ka paspēsi veikt maršrutu. Vislabāk, ja pirmo ziemas maršrutu ieplānosi īsāku — iepazīsi šo procesu un sapratīsi, kas tev ir pa spēkam nākamreiz. Katram gadījumam ieteicams nodrošināties ar papildu lukturīti — ērtāks ir piestiprināmais pie pieres, bet derēs arī parasts kabatas lukturītis.


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.