Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pārbaudes laikā Aizkrauklē un Skrīveros konstatē 20 pārkāpumus ceļu satiksmē

15. februārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa amatpersonas, veiksmīgi sadarbojoties ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbiniekiem, profilaktiska rakstura pārbaudē Aizkrauklē un Skrīveros kopumā pārbaudīja 242 transportlīdzekļus un konstatēja 20 pārkāpumus ceļu satiksmē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu tika konstatēti saistībā ar automašīnu riepu protektoru neatbilstību braukšanai ziemas apstākļos — 10 gadījumos sākti administratīvo pārkāpumu procesi, turklāt piecām automašīnām tika anulēta esošā atļauja piedalīties ceļu satiksmē, un no tām diviem transportlīdzekļiem noņemtas arī valsts reģistrācijas numura zīmes, jo riepu tehniskais stāvoklis bija kritisks.

Pārbaudes laikā likumsargi apturēja vienu automašīnu, kuras vadītājs bija sēdies pie stūres, lai gan tiesa viņam piemērojusi transportlīdzekļu vadīšanas tiesību liegumu. Vēl kādam automašīnas vadītājam nebija transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, turklāt viņš aizdomās par atrašanos narkotisko vielu reibumā tika nogādāts uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Abos gadījumos policisti sāka kriminālprocesus.

Jāpiebilst, ka viens administratīvā pārkāpuma process tika sākts par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, jo kāds autovadītājs transportlīdzekļa salonā glabāja cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus jau minētajiem pārkāpumiem policisti konstatēja arī citus likumpārkāpumus — transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, mobilā tālruņa lietošanu automašīnas vadīšanas laikā u.c.

Atgādinām, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 15 līdz 55 eiro.

Valsts policija arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot profilaktiska rakstura pārbaudes, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.