Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Par stiprām ģimenēm Iršos

‘’Mana ģimene ir pasaulē visdārgākā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mana ģimene ir mana mīļā sirsniņa.

Katru rītiņu, katru dieniņu

Par to pateicos Tev, mīļais Dievs’’.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

(L. Grīnhofa)

Iršos notika Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” konkursa “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” biedrības ‘’IRSIS’’ projekta “Par stiprām ģimenēm Iršos” pirmais pasākums, veltīts Starptautiskajai ģimenes dienai.

Pasākums sākās plkst 11.00 kopā ar “Bezgalīgo sajūtu stāstu” māksliniecēm (viena no tām Daiga Igaune, kuras dzimtā puse ir Irši ), kuras rādīja interaktīvu izrādi “Sajūtu stāsts”, ļaujot lieliem un maziem skatītājiem izbaudīt un sajust bezgalīgi zaļā burvību un dabas pieskārienu, līdzdarboties. Pēc izrādes apmeklētājus aicināja darboties radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs. Viena no tām – galvas rotu gatavošana, izmantojot audumu un dabas materiālus. Pēc baudu un sajūtu aktivitātēm visiem bija iespēja iestādīt savu ģimenes laimes koku, izvēloties ozolu, pūpolu, apelsīnkoku, citronkoku vai naudas koku stādus. Lai labi aug un kuplo katrā mājā laimes koks!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc lielās darbošanās bija pienācis laiks gardam mielastam, cienājoties ar dažādām saldām un sāļām uzkodām un baudot sarūpētos dzērienus. Ģimenes neslēpa prieku par kopā būšanu, kā arī izmantoja šo mirkli, lai radītu ģimenes foto ar piedāvātajiem skatuves rekvizītiem.

Šajā dienā piedāvājumā aktivitāte – jauns koka objekts – spēle dabā “Latvijas karte “, kura ir uzstādīta Iršu centra teritorijā. Interesenti sev vēlamā laikā var iet un izzināt šo spēli kopā ar ģimeni vai draugiem. Gana aizraujoši, mazliet ģeogrāfija jāzina, dažiem atklājums – Dienvidkurzemes novads un Augšdaugavas novads.

Pēcpusdienā apmeklētājus aicinājām uz mācību nodarbību “Iršu vēstures izpēte” kopā ar vēsturnieci Gunu Ševkinu. Lasot vēsturiskās kartes un ar bērniem iezīmējot 18.gs. kartēs mūsdienu ceļus, varējām doties ekspedīcijā, galvenokārt izpētot Bulandu pilskalnu un Iršu muižas kompleksu. Nodarbības laikā iemācījāmies saprast vēsturiskās kartes un to dažādību, kā arī nokopēt ‘’ar aci’’ pilnīgi neatpazīstamas, sarūsējušas monētas, ļaujot saprast monētas izcelsmi. Lai arī lietutiņš ik pa brīdim uzlija, tas nemazināja interesi turpināt ceļu un iepazīt nezināmo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu apmeklēja nedaudz vairāk kā 120 apmeklētāju.

Paldies visiem, kuri apmeklēja šo pasākumu, arī tiem, kuri aktīvi darbojās, lai šī ideja tiktu īstenota! Paldies visiem brīvprātīgā darba veicējiem!

Projektu “Par stiprām ģimenēm Iršos” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Daiga Andersone, biedrības ‘’ Irsis’’ pārstāve, kultūras dzīves organizatore Iršos

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.