Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Par Jaunjelgavas apvienības vadītāju apstiprina Guntu Zvaigzni-Avakovu

Gunta Zvaigzne-Avakova. Imanta Kaziļuna foto.

Amatā apstiprināta jaunā Jaunjelgavas apvienības pārvaldes vadītāja — c. Viņu novērtēja kā spējīgāko no pieciem pretendentiem un ne velti — Guntai ir liela pieredze un zināšanas, ko likt lietā jaunajā amatā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakantajam amatam pieteicās pieci pretendenti. Trīs no tiem bija ļoti spējīgi un līdzvērtīgi. “Jāņem vērā fakts, ka Jaunjelgavas apvienība ir bijusi ļoti autonoma. Katrs pagasts saimniekoja patstāvīgi, tādēļ bija grūti pieņemt apvienošanos. Jaunajai vadītājai jāspēj skatīties uz novadu kopumā. Jārēķinās, ka novadā nav kapitālsabiedrību, respektīvi, komunālajai jomai vajadzētu būtiski mainīties. Līdz ar to reformas skars arī pagastus. Aizkraukles novada apvienībās, kurās par komunālo jomu gādā kapitālsabiedrības, pašvaldībai nav finansiāli jāiesaistās. Citviet nākas dotēt komunālos pakalpojumus, ko neuzskatu par pareizu. Vadītājai jābūt atvērtai veikt nepieciešamās reformas. Vērtējot Guntas Zvaigznes-Avakovas kandidatūru, iezīmējas, ka viņai iedzīvotāju intereses ir primāras, tās jāsabalansē ar budžeta iespējām,” stāsta Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš.

Gunta Zvaigzne-Avakova vakancei pieteicās, jo sevī saskatīja resursus, zināšanas un pieredzi, kas Jaunjelgavas apvienības vadītāja amatā varētu labi realizēties. “Redzēju sevī vairāk potenciāla, nekā prasīja mans pēdējais ieņemamais amats. Pievienotā vērtība ir darbs dzimtajā pusē, labprātāk ieguldīšu savas zināšanas, kompetences un darbu savā novadā nekā kaut kur citur. Šis ir darbības lauks, kurā es varētu sevi pierādīt. Mani biedē tā saucamie “dīvānu eksperti”, kas visu zina, prot un var. Manuprāt, pirms kaut ko skaļi teikt, nepieciešams kārtīgi iedziļināties, iepazīt nozari un saprast mantojumu, ko pārņemšu. Gan vēsturiskās darbības, ko pašvaldība ir veikusi un panākusi, par ko cīnījusies, tās motivāciju. No malas mēs visi esam eksperti, līdz sākam darboties konkrētajā lauciņā. Šajā gadījumā negribu dot tukšus solījumus vai zīmēt vīzijas, ja realitātē saskaršos ar ko citu. Ir jārēķinās ar vēsturi, jānovērtē tagadne un jāplāno nākotne — tieši šādā secībā. Es nevaru šobrīd no dīvāna puses kalt plānus, tas būtu neobjektīvi un nekorekti. Jārīkojas, pārzinot un iepazīstot reālo situāciju, tas ir tas, ko darījuši arī līdzšinējais un iepriekšējie pārvaldes vadītāji. Man jāsaprot viņu pieredze un cīņas, lai saprastu, vai es to turpinu vai nepieciešamas pārmaiņas. Cilvēks vienmēr būs ar kaut ko neapmierināts, un tas ir pozitīvi, jo palīdz attīstīties. Mēs vienmēr gribam kaut ko vairāk un labāku. Ir jāiet uz priekšu, jāieklausās iedzīvotājos un jāpieņem kompetenti lēmumi, lai novadu attīstītu,” teic Gunta Zvaigzne-Avakova.

Jaunās Jaunjelgavas apvienības vadītājas pirmā darba diena būs 8. maijā. Aizvadītajā piektdienā, dienu pēc apstiprināšanas amatā, viņa jau bija devusies uz Jaunjelgavu. Jūtams pieaugošs darba spars un pacilājošs satraukums. Kopā ar līdzšinējo apvienības vadītāju Uldi Albiņu izbraukāta Jaunjelgava, pārrunātas aktualitātes, iepazīta pārvaldes ēka un darbinieki.

Līdz šim jaunās Jaunjelgavas apvienības pārvaldes vadītājas darba pieredze lielākoties bijusi saistīta ar sociālo jomu un darbu bāriņtiesā. Pēdējā darbavieta ir Salaspils novada bāriņtiesa, kur Gunta bija bāriņtiesas locekle, iepriekš divus gadus — Kokneses novada bāriņtiesas priekšsēdētāja, bet no 2015. līdz 2020. gadam vadīja Skrīveru novada bāriņtiesu. Viņa bijusi arī sociālā darbiniece un strādājusi bāriņtiesā Rīgā un Ķegumā, kā arī divus gadu bijusi Ogres novada bērnunama “Laubere” direktore. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.