Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Par Aizkraukles novada Skaļās lasīšanas sacensību uzvarētāju kronē Arni Jakovčiku no Neretas

Sandras Pumpures foto

Noslēgusies Latvijas Nacionālā bibliotēkas Bērnu literatūras centra ikgadējo Skaļās lasīšanas sacensību Aizkraukles reģionālā kārta, kas notika Pļaviņu bibliotēkā. Par labāko lasītāju novadā atzīts Arnis Jakovčiks no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaļās lasīšanas konkursā piedalās 5. klašu skolēni, vispirms sacenšoties savās skolās vai bibliotēkās, tad labākie dodas uz reģionālo finālu. Pļaviņās tikās 14 dalībnieki no Aizkraukles, Skrīveriem, Neretas, Kokneses, Jaunjelgavas un Pļaviņām. Katram dalībniekam bija jāsagatavo līdz trim minūtēm ilga uzstāšanās, vispirms pastāstot par izvēlēto grāmatu un tad nolasot fragmentu no tās.

Dalībniekus vērtēja Kokneses bibliotēkas bibliotekāre un Aizkraukles reģiona Skaļās lasīšanas konkursa koordinatore Antra Vasiļevska, A. Upīša Skrīveru vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Volkova, Aizkraukles novada centrālā bibliotēkas vadītāja Kristīne Vilsone, Pļaviņu Bērnu bibliotēkas ilggadējā darbiniece Antra Galiņa, Mazzalves pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, kā arī skaļās lasīšanas pasākuma entuziaste Daiga Pabērza, un pagājušā gada Aizkraukles reģionālā konkursa uzvarētājs Jēkabs Greivulis no Jaunjelgavas vidusskolas.

Par publikas simpātiju kļuva Katrīna Trīna Dābola, arī no Neretas. Par abiem neretiešiem gandarīta bija skolotāja un bibliotekāre Rita Trukša.

Arī laikraksts “Staburags” varēja piedalīties vērtēšanā, un jāatzīst, ka viegli nebija izlemt, kuri bija veiksmīgākie, jo satikās taču labākie no labākajiem novadā. Katram bija savi plusi, kāda lasījums vairāk uzrunāja vai iespiedās atmiņā. Ar man doto iespēju neatkarīgi izlemt, kuram piešķirt balvas, pievienojos žūrijas lēmumam, ka Arnis visteicamāk tika galā ar uzdevumu. Turklāt viņam bija vislabākā dikcija. Laikraksta balva par atzinīgu sniegumu arī Zanei Dubinska no Mazzalves pamatskolas un Laurai Vildei no I. Gaiša Kokneses vidusskolas par drosmi otrreiz stāties publikas priekšā, kas deva mums iespēju dzirdēt patiesi labu lasījumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.