Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Panākumi Jēkabpilī. Aizkraukles novada skolēni skatuves runas konkursā

NOVĒRTĒTI A. Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni Agate Anufrijeva (no kreisās), Roberts Bērziņš, Raivis Lapiņš, Adriāns Grīnvalds-Ozols, Sandija Starutniece un Jasmīna Līna Lūse. Santas Krasovskas foto

Pagājušajā nedēļā Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā norisinājās skolēnu skatuves runas konkursa otrā kārta, kurā panākumus guva arī Aizkraukles novada skolu skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu skatuves runas konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm un izglītības iestādēm. Tā uzdevumi ir attīstīt un pilnveidot bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību; profesionāli novērtēt dalībnieku skatuves runas iemaņas un prasmes un sniegt metodiskos ieteikumus skolēnu skatuves runas pilnveidei; sekmēt bērnu un jauniešu interesi par latviešu un pasaules literatūras mantojumu un devumu latviešu nacionālās kultūras veidošanā. Konkursa dalībniekiem bija jāsagatavo viens prozas un viens dzejas darbs.

LABĀKIE. Rūdolfs Babris (no kreisās), Toms Židovs un Rūta Britāne no Aizkraukles novada vidusskolas. Ligitas Veļčinskas foto

Kā pastāstīja konkursa koordinatore Aizkraukles novadā Sandra Popenkova, pirmajā kārtā bija jāiesūta katra dalībnieka videopriekšnesums, ko izvērtēja žūrija — Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne, Jaunjelgavas kultūras centra direktore Sandra Smona un tēlnieka V. Jākobsona memoriālmājas vadītāja Sarmīte Rode.

Jēkabpilī, kur norisinājās konkursa otrā kārta, no Aizkraukles novada skolām piedalījās 15 skolēni, un visi guva labus panākumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada vidusskolu pārstāvēja 3. klases skolēns Rūdolfs Babris (skolotāja Ligita Veļčinska), 1. klases skolniece Rūta Britāne (Zane Kalēja) un 2. klases skolēns Toms Židovs (Sarmīte Rudaka). Rūdolfa un Rūtas sniegums tika novērtēts ar pirmo, Toma — ar augstāko pakāpi.

Pļaviņu vidusskolas 6. klases skolēns Kristofers Kalniņš ieguva pirmo pakāpi, zēna skolotāja ir Sandra Silirova.

No Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas ceļu uz Jēkabpili mēroja 1. klases skolniece Paula Ošiņa (pirmā pakāpe), 7. klases skolēns Dominiks Kippari ( pirmā pakāpe), 9. klases skolniece Elīna Regute (pirmā pakāpe), 2. klases skolēns Uldis Rutkis (augstākā pakāpe) un Kristaps Krastiņš (augstākā pakāpe) no 5. klases. “Esam priecīgi un gandarīti par rezultātiem!” teic skolotāja Aija Kalnāre, kura bērnus sagatavoja konkursam.

Viskuplākais pulciņš uz Jēkabpili devās no A. Upīša Skrīveru vidusskolas. Ar pirmo pakāpi tika novērtēti 1. klases skolēns Roberts Bērziņš, 5. klases skolēns Raivis Lapiņš, 7. klases skolniece Agate Anufrijeva, 10. klases skolnieces Sandija Strautniece un Jasmīna Līna Lūse. Augstāko pakāpi izcīnīja 10. klases skolēns Adriāns Grīnvalds-Ozols. Iegūtais vērtējums ir arī skolotāju Vijas Merožas, Dainas Vancānes-Viļumas un Santas Krasovskas nopelns. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.