Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Palīdzēs vadīt labdarības maratonu. “Dod Pieci!” piedalās koknesietis Edgars Vilcāns.

EDGARS VILCĀNS ATSAUCĀS “Dod Pieci!” komandas aicinājumam līdzdarboties labdarības maratona vadīšanā, lai palīdzētu Ukrainas bēgļu bērniem. Foto no personīgā albuma.

No šodienas līdz 22. decembrim notiks sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod Pieci!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo reizi tā vēsturē stikla studijā tiks ieslēgtas ne vien Latvijas Radio 5 ētera personības Marta Grigale un Linda Samsonova, bet arī ukraiņu viesdīdžejs — komponists, džeza mūziķis un skaņu režisors ar latviešu saknēm Edgars Vilcāns. Var teikt, arī ar Kokneses saknēm, jo savulaik viņš te bieži ciemojās pie vecmāmiņas.

Lai gan vecmāmiņa jau vairākus gadus ir aizsaulē, viņš ceļu uz Koknesi nav aizmirsis. Arī jau būdams bēgļa statusā (no deviņu gadu vecuma viņš pastāvīgi dzīvoja Kijivā), kad viņš ar mammu un vecmammu ieradās Rīgā, atrada laiku, lai atbrauktu uz vietu, kur viņu saista bērnības atmiņas. Pirms trim nedēļām radio “Krustpunkta” lielajā intervijā, kurā Edgars stāstīja par savu saistību ar “Dod Pieci!”, par dzīvi pēc kara sākšanās Ukrainā, par attieksmi pret krievisko, par Ukrainas nākotni, viņš pieminēja saistību arī ar Koknesi.

Edgars atsaucās “Dod Pieci!” komandas aicinājumam līdzdarboties šī gada labdarības maratona vadīšanā, lai palīdzētu Ukrainas bēgļu bērniem, kas Krievijas karadarbības dēļ bijuši spiesti doties bēgļu gaitās un nonākuši Latvijā. Savukārt dīdžejs Toms Grēviņš turpinās pērn aizsākto tradīciju, skrienot septiņus 42 km maratonus, piesaistot papildu ziedojumus arī reģionos. Šogad labdarības maratona rīkotāji aicinās apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Pieci.lv ēterā, lai atbalstītu Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Saziedotie līdzekļi sniegs tiešu palīdzību bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai — skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām aktuālām lietām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakts

 Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 35 tūkstoši ukraiņu bēgļu.

 Pēc Iekšlietu ministrijas aplēsēm, aptuveni 31% no visiem ukraiņu bēgļiem Latvijā ir bērni, lielākoties divu līdz 17 gadu vecumā.

 Aizkraukles novadā šobrīd reģistrēts aptuveni 200 Ukrainas valstspiederīgo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Mācību gada sākumā dati liecināja, ka 28 bērni mācās Aizkraukles novada skolās un 19 apmeklē bērnudārzu.

“Edgara pievienošanās “Dod Pieci!” komandai šogad ir īpašs ieguvums. Nav šaubu, ka maratona klausītājiem un skatītājiem viņš spēs paskaidrot notikumus Ukrainā daudz labāk par ikvienu žurnālistu un dos jauna cilvēka skatījumu uz notiekošo! Edgars ir arī ļoti talantīgs mūziķis un producents, un pēc šī gada “Dod Pieci!” varēsim teikt, ka arī radio dīdžejs!”

Toms Grēviņš, dīdžejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.