Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pagastos, kur ir stipras biedrības, kūsā dzīvība

2023. gada 21. oktobrī III Sēlijas Nevalstisko organizāciju forumā, kas notika Augšdaugavas novada Medumos, zināmā mērā tika novērtēts šis gads Sēlijas kopienās un biedrībās. Bet vēl pirms tam Neretā, 23. septembrī, izvērtējām šī gada aktīvo tūrisma sezonu. Tomēr nekas jau vēl nebeidzas – sēļi turpina rosīties, biedrības īsteno projektus un turpinās arī Sēlijas kultūras programmas īstenošana. To izvērtēsim 2. decembrī Rubenes pagasta Kaldabruņā ar Latvijas Mākslas akadēmijas kora “Senais kalns” koncertu.
Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” apvieno nu jau 40 lauku un mazpilsētu kopienas visā Sēlijā. Liela daļa darba tiek paveikta brīvprātīgi, nesaņemot par to atalgojumu. Paveiktā darba rezultāts un vietējo lauku kopienu atzinība mudina neapstāties pie iesāktā. Lietas īstenot palīdz arī projektu finansējums un sadarbība ar pašvaldībām. Tomēr pats galvenais, kas veido šo sadarbības tīklu, ir kopienas. Un katru kopienu veido konkrēti cilvēki savā vietā. Tie ir ļaudis, kas nebaidās dzīvot laukos un mazpilsētās. Kas turpina strādāt savās viensētās un mazajos ciemos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.