Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā pieauga par 64%

Foto no pixabay

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā pieauga par 64% un sasniedza 107,38 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat cena pieaugusi arī Lietuvā, kur tā sasniedza 109,33 eiro par MWh jeb par 67% vairāk nekā nedēļu iepriekš, bet Igaunijā cena pieauga par 63% – līdz 106,65 eiro par MWh.

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cena pieauga par 46% – līdz 151,22 eiro par MWh.

“Nord Pool” sistēmas, kā arī Baltijas tirdzniecības apgabalu elektroenerģijas cenu kāpumu galvenokārt sekmēja šogad zemākais vēja elektrostaciju izstrādes apjoms reģionā, kas, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, kritās par 60%. Turklāt aizvadītajā nedēļā bija vērojams arī energoproduktu cenu pieaugums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš kritās līdz 7846 gigavatstundām (GWh) garāku svētku brīvdienu rezultātā, un izstrādes apjomi samazinājās līdz 8112 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 6% – līdz 525 GWh. Latvijā kopā tika patērētas 129 GWh elektroenerģijas, kas ir par 7% mazāk nekā nedēļu iepriekš. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš kritās par 8% – līdz 159 GWh. Lietuvā patēriņš samazinājās par 4% un bija 237 GWh.

Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 8%, tika saražotas 326 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde kāpa par 20% – līdz 154 GWh. Tikmēr Igaunijā ražošanas apjomi samazinājās par 2% – līdz 104 GWh. Savukārt Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 68 GWh, kas bija par 42% mazāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 120%, Igaunijā – 65%, bet Lietuvā – 29%. Baltijas valstīs tika saražoti 62% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.