Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Operas un teātra apvienojums. Iesaka Aizkraukles kultūras centra direktors Alens Emīls Oknovs

SKATS NO IZRĀDES. Violetas lomā Dita Lūriņa, Alfrēdo — Daumants Kalniņš. Mārtiņa Vilkārša foto

Pirms pāris dienām baudīju Latvijas Nacionālā teātra izrādi “La KRITUSĪ”, kuras pirmizrāde bija šomēnes — 10. maijā. Izrādei ir interesanta ideja — itāliešu komponista Džuzepes Verdi pasaulslavenā opera “Traviata” modernizēta un iestudēta uz teātra skatuves. Dramatizējumu izrādei radījusi režisore Ināra Slucka un dramaturgs Evarts Melnalksnis. Biju patīkami pārsteigts par dziedātāja Daumanta Kalniņa, kurš izrādē iejutās Alfrēdo lomā, aktierspēli. Viņš tiešām bija lielisks! Man paveicās apmeklēt izrādi, kurā skatuves sastāvā spēlēja arī Dita Lūriņa, Daiga Gaismiņa, Mārcis Maņjakovs un citi izcili skatuves mākslinieki. Tāpat izrādē nozīmīga un iespaidīga ir izcilā scenogrāfa Mārtiņa Vilkārša scenogrāfija, kas mainās līdz ar izrādes notikumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktieri teicami, emocionāli iznesa stāsta būtību. Mani vienīgi nedaudz mulsināja tas, ka visi dziedājumi ir itāļu valodā bez tulkojuma. Operā, apmeklējot izrādes, notiek sinhrons tulkojums latviešu valodā, teātrī tāda nebija. Daļēji tekstus paskaidroja, taču lielākoties nē. Ieteiktu pirms izrādes iepazīties ar operas “Traviata” sižetu, lai pilnvērtīgāk izprastu izrādes laikā dziedāto un dziesmās ietvertās idejas. Tas gan netraucē nolasīt un uztvert stāstījuma būtību un emocijas.

Ieteiktu izrādi “La KRITUSĪ” izbaudīt ikvienam, kam patīk opera un teātris. Šis ir lielisks piemērs tam, ka arī Latvijas teātri ir spējīgi uzvest sarežģītas muzikālās izrādes. “Traviata” ir operas klasika, būtiski, ka uz teātra skatuves bija arī dzīvais pavadījums — orķestris Latvijas Nacionālā teātra muzikālās nodaļas vadītāja Edgara Mākena vadībā.

Izrāde ilgst divas stundas un 40 minūtes ar vienu pārtraukumu. To Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē varēs baudīt vēl vairākas reizes, tuvākā no tām jau nākamnedēļ — 31. maijā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.