Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nūjošanas trenere Gaļina Gorbatenkova: “Ir jāpieceļas un jāsāk darīt””

Šajā laikā, kad daudz kas ir ierobežots, cilvēki arvien vairāk novērtē iespējas aktīvi pavadīt laiku un kustēties. Latvijas Tautas sporta asociācijas ģenerālsekretāre un nūjošanas trenere Gaļina Gorbatenkova to piedāvā un mudina jau daudzus gadus. Viņa bijusi un turpina doties pie cilvēkiem pilsētās un pagastos, stāstot un rādot ne tikai, kā nūjot, bet arī par citām aktivitātēm. Neatkarīgi no tā vai tie ir profesionāļi, vai cilvēki bez jebkādas sportiskās pieredzes, katru nodarbību Gaļina vada ar lielu atdevi. Šobrīd viņa ir arī “mamanet” kustības organizatore un vadītāja Latvijā, iedvesmojot šai spēlei sievietes Aizkraukles novadā.
— Kas ir “mamanet”, un vai izdevies cilvēkus ieinteresēt?
— Ļoti! Tā ir ļoti interesanta spēle, kuras galvenā ideja ir iesaistīt mammas jebkurā vecumā un sievietes no 30 gadiem. To spēlē līdzīgi volejbolam, tikai bez servēm un gremdēm — bumba jāķer un jāmet. Katra mamma taču ir spēlējusi ar bērniem bumbu, un šīs iemaņas jau neaizmirst, vajag tikai atjaunot. Citādāk nekāda sportiskā sagatavotība nav nepieciešama. Spēle nāk no Izraēlas, kur tā kļuvusi par sociālu kustību. Izveidotas jau vairākas līgas un tūkstošiem komandu. Arī pie mums tas viss strauji attīstās. Komanda no Jēkabpils jau piedalījās pasākumā Somijā, divas Latvijas komandas pieteikušās čempionātam Itālijā. Mums latiņa pacelta augstu, un 9. aprīlī Jēkabpilī paredzēts spēles turnīrs. Mammām patīk, un viņas pašas pārņem iniciatīvu uz vietas, piesaistot pašvaldību atbalstu, jo vajag trenerus un telpas. Pagaidām to daru pēc savas iniciatīvas, vadot treniņus brīvajā laikā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.