Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nožēlojams veids, kā izvairīties no valodas apguves

Kā vērtējat iespēju personām Latvijā saņemt psihiatra izziņu par nespēju iemācīties valsts valodu?
JANĪNA KURSĪTE-PAKULE, literatūrzinātniece un valodniece
— Tas ir nožēlojams veids, kā izvairīties no valsts valodas apguves. Sociālajos tīklos par šo jautājumu ir dažādi komentāri, bet viens man ļoti patika — ja cilvēkam izsniedz šādu izziņu saistībā ar kādām mentālām veselības problēmām, tad viņam nav pieļaujama arī automašīnas vadīšana, iespēja strādāt noteiktus darbus, jo visam jābūt kompleksā.
Nesen noskatījos sižetu par līdzīgu situāciju Kazahstānā, kur arī šis jautājums aktualizēts. Cilvēki, kuri tur dzīvojuši 40 un vairāk gadu, neprot kazahu valodu, un to neapgūst arī viņu bērni, aizbildinoties ar līdzekļu trūkumu. Tas gan netraucē jaunajai paaudzei perfekti prast angļu valodu. Tiklīdz mēs, labu gribot, piekāpjamies kaut soli savās prasībās, rodas jauni un jauni attaisnojumi, kāpēc nemācīties valsts valodu. Ne ar vienu minoritāti Latvijā nav problēmu kā tikai ar krieviski runājošajiem. Visas prasības nav pret krievu valodu, bet par latviešu. Katrai valstij par savu valodas telpu ir jārūpējas un jānodrošina, jo tā ir arī mūsu kultūra. Ja vēlies būt piederīgs valstī, kurā dzīvojot valoda ir numur viens.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.