Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Notiks sabiedriskā apspriešana par Aizkraukles novada domes ēkas fasādes atjaunošanu

Vizuālais risinājums no aizkraukle.lv

6.aprīlī pulksten 17.30 Aizkraukles kultūras centrā notiks sabiedriskā apspriešana par domes ēkas fasādes rekonstrukcijas projektu un līdzās esošās teritorijas pārveidošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada pašvaldības ēka nav atjaunota un remontēta jau daudzus gadus. 2021.gada 19. augustā Aizkraukles novada dome nolēma izstrādāt tehnisko dokumentāciju projektam “Energoefektivitātes pasākumi Aizkraukles novada pašvaldības ēkā” un šo projektu sagatavot iesniegšanai Eiropas Savienības fondu finansējuma saņemšanai.

Aizkraukles novada pašvaldība informē, ka ir izstrādāts vizuālais risinājums Aizkraukles novada domes ēkai un tās piegulošajai teritorijai – pilsētas centrālajam laukumam. Ēkas skices izstrādāja arhitekte Agra Bērziņa, tās piegulošās teritorijas labiekārtojuma konceptu – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras speciālisti profesores Natalijas Ņitavskas vadībā.

Pašvaldības ēkai paredzēts atjaunot fasādi, savu laiku nokalpojis pagalma bruģis. Lai ēku un teritoriju pie tās varētu sakārtot, tiek meklētas iespējas piesaistīt projektu līdzekļus, līdz ar to variējot projekta mērķus, piemēram, lai paaugstinātu energoefektivitāti ēkā, varētu ierīkot saules baterijas. Plānots ierīkot arī ārējo liftu – šis projekts saistīts ar vides pieejamības paaugstināšanu. Iecerēta arī telpu atjaunošana un zāles apjoma ēkas rietumu daļā pārbūve atbilstoši aktuālajām funkcionālajām un estētiskajām prasībām, nodrošinot telpu arī domes sēžu norisei. Saistībā ar to, kādu projektu un fondu līdzekļus izdosies piesaistīt, tiks precizētas projekta nianses.

Plānotā ēkas fasādes pamata apdare pēc siltināšanas – tumši pelēks apmetums, ko plānots papildināt ar daļēji caurspīdīga materiāla dubultās fasādes fragmentiem, stiklotu ārējo liftu un vertikāli stiprinātu koka dēļu vai alumīnija profilu latojumu ēkas ziemeļu fasādes 1. stāva līmenī, tādējādi iekšpagalmā radot cilvēka uztverei patīkamāku vidi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.