Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Noteikumi visiem vienādi: no Ukrainas atgādātajiem transportlīdzekļiem jāatbilst visiem ceļu satiksmes drošības noteikumiem

Laikrakstā vērsās kāda Aizkraukles uzņēmēja, kas nodarbina Ukrainas kara bēgļus. Ilgstošāk uzturoties Latvijā, ukraiņiem atklājas dažādi apgrūtinājumi. Viens no tiem — neskaidrības ar privātajiem transportlīdzekļiem, ar kuriem cilvēki ieradušies Latvijā. Automašīnām beidzas apdrošināšana, piedalīties satiksmē nedrīkst, bet, kā problēmu atrisināt, precīzi neviens nezina. Zvanītāja stāsta, ka ukraiņi tiek sūtīti no vienas iestādes uz otru, bez rezultātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs informē, ka attiecībā uz Ukrainā reģistrētajiem transportlīdzekļiem Latvijā nav ieviesti izņēmumi un, lai piedalītos ceļu satiksmē, ir nepieciešama zaļā karte vai robežapdrošināšanas līgums.

Zaļo karti var iegādāties pie Ukrainas apdrošinātājiem attālināti, vairāk informācijas iegūstot www. mtsbu.ua. Tas ir uzņēmums Ukrainā reģistrētiem transportlīdzekļiem, jo ierasti zaļo karti var iegādāties tikai klātienē un tam ir jābūt oriģinālam. Robežapdrošināšanas līgumu var iegādāties pie Latvijas apdrošinātājiem.

Ārvalstīs reģistrēti transportlīdzekļi jāpārreģistrē pēc trīs mēnešiem, bet lūdzam šo informāciju precizēt pie CSDD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārtiņš Mālmeisters, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcijas” Komunikācijas departamenta vadītājas vietnieks, skaidro, ka Ukrainas civiliedzīvotāji ar Ukrainā reģistrētiem transportlīdzekļiem ceļu satiksmē var piedalīties trīs mēnešus no iebraukšanas brīža, nepārreģistrējot transportlīdzekli Latvijā. Ukrainā reģistrētu transportlīdzekli var reģistrēt Latvijā uz laiku līdz trīs gadiem, ja ir atļauta transportlīdzekļa pastāvīga reģistrācija Latvijā. Reģistrējot transportlīdzekli uz laiku, tam izsniedz Latvijas valsts reģistrācijas numura zīmes un reģistrācijas apliecība. Reģistrācijai uz laiku iesniegtos dokumentus un numura zīmes uzglabā un tos izsniedz, noņemot transportlīdzekli no uzskaites izvešanai no Latvijas. Invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes Ukrainas civiliedzīvotājiem izsniedz bez maksas.

Transportlīdzekļu vadītāja apliecības, kas ir izsniegtas Ukrainā, ir derīgas visu tajās norādīto kategoriju transportlīdzekļu vadīšanai Latvijā. Uzturoties Latvijā ilgāk par vienu gadu, vadītāja apliecība ir jāapmaina. Apliecības maiņa jāveic noteiktajā kārtībā, nokārtojot vadīšanas eksāmenu CSDD.

Tuvākajā laikā Ministru kabinetā var tikt pieņemti grozījumi likumā, kas paredzēs kādus atvieglojumus civiliedzīvotājiem no Ukrainas. Bet līdz tam, kamēr tie nav pieņemti, darbojas minētie noteikumi. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.