Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

No piektdienas pazeminās ūdens līmeni Ķeguma HES ūdenskrātuvē

Ķeguma HES. foto no lsm.lv / “Atslēgas”

Lai veiktu Pļaviņu HES lejasbjefa apsekošanu un nodrošinātu stratēģiskas nozīmes būvju uzturēšanu un drošumu atbilstoši normatīvajiem aktiem, AS „Latvenergo” 26. augustā uzsāks pakāpenisku Ķeguma HES ūdenskrātuves līmeņa pazemināšanu, kas 27. augusta pl.10.00 sasniegs atzīmi 30,55 m (LAS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līmenis ūdenskrātuvē tiks pazemināts līdz atzīmei 30,55m LAS-2000,5, kas ir ikdienas ekspluatācijas režīma zemākā robežvērtība laika periodam no 1. septembra. Ūdenslīmeņa pazemināšana notiek, saskaņojot ar vidi kontrolējošajām institūcijām.

Pirms sarežģītu aizsprosta drošumu garantējošo struktūras elementu atjaunošanas darbu sākšanas Pļaviņu HES nepieciešams veikt monitorējamo objektu sākuma stāvokļa fiksēšanu. Lai to nodrošinātu, 27. augustā nepieciešams apsekot Pļaviņu HES lejasbjefa hidrotehniskās būves un pazemināt ūdenslīmeni Ķeguma HES ūdenskrātuvē.

Pļaviņu HES apsekošanu lejasbjefā var veikt tikai tādos apstākļos, kad ir pilnībā apturēta stacija un līdz minimālajam ūdenslīmenim pazemināts līmenis Ķeguma HES ūdenskrātuvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ķeguma HES ūdenskrātuvē normāla ikdienas ekspluatācijas ūdenslīmeņa atjaunošana sāksies 27. augustā pēc pl.19.00. Ūdenskrātuves piepildīšanas temps būs atkarīgs no ūdens pieteces upē un pieprasījuma elektroenerģijas tirgū.

Ūdenslīmenis ūdenskrātuvēs tiek uzturēts pieļaujamajās robežās atbilstoši Ūdens resursu lietošanas atļaujām.

AS „Latvenergo” ir atbildīga par drošu Daugavas hidroelektrostaciju ekspluatāciju un hidrotehnisko būvju drošumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.