Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

No maija Koknesē par ūdeni un kanalizāciju būs jāmaksā vairāk

Šī gada 1. maijā stāsties spēkā jaunie ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifi Kokneses pilsētā un pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtējot 2023. gada ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu ieņēmumus un izdevumus, pašvaldības kapitālsabiedrība “Kokneses komunālie pakalpojumi” konstatēja, ka ar ūdenssaimniecību saistītie izdevumi pārsniedz gūtos ieņēmumus, tāpēc nepieciešams pārskatīt tarifus. Uzņēmums vēstulē pašvaldībai norāda, ka galvenie ar ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanu saistītie izdevumi ir personāla un elektroenerģijas izmaksas, iekārtu profilaktisko apkopju, remontdarbu un materiālu izmaksas. Šobrīd maksa par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem tiek aprēķināta, pamatojoties uz Aizkraukles novada domes 2023. gada 11. novembra lēmumā noteiktajiem tarifiem. Un tie ir: ūdensapgādes tarifs — 1,58 eiro par kubikmetru (tarifi norādīti bez pievienotās vērtības nodokļa), kanalizācijas tarifs — 1,92 eiro par kubikmetru. “Šobrīd būtiski pieaugušas gan darbaspēka, gan elektrības sadales, gan iekārtu tehnoloģisko apkopju un materiālu, gan ūdens, notekūdeņu un dūņu paraugu analīžu izmaksas. Daudzas iekārtas ir tehniski nolietojušās un tām tiek plānots kapitālremonts. Attīrīšanas iekārtās jānomaina vismaz simts difuzori (viena difuzora izmaksas ir aptuveni 40 eiro). Četrās dzeramā ūdens attīrīšanas iekārtās ir jāmaina filtrācijas materiāls (vienā iekārtā apmēram 3000 eiro). Tas kalpojis apmēram deviņus gadus un resurss ir nolietojies. Šogad plānots nomainīt filtrus divās iekārtās, nākošgad atlikušajās divās. Vienā no urbumiem jāuzstāda atdzelžošanas iekārta, jo ūdens kvalitāte neatbilst normatīvo aktu prasībām un ir noteikts Veselības inspekcijas izpildes laiks 2024. gada 1. aprīlis,” teikts “Kokneses komunālo pakalpojumu” ziņojumā.

Kanalizācijas sistēmā nokļūst ievērojams daudzums pilsētas lietus ūdeņu. Uzņēmuma darbinieki konstatējuši vairākas patvaļīgas lietus ūdeņu pievienojuma vietas centralizētajai kanalizācijas sistēmai, kas būtiski palielina attīrāmo kanalizācijas ūdeņu apjomu. Tiek strādāts pie lietus notekūdeņu atvienošanas no centralizētās kanalizācijas sistēmas. Dažas vietas jau ir sakārtotas.

Izvērtējot kapitālsabiedrības sniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu saimniecisko darbību par 2023. gadu, uzņēmums lūdza Aizkraukles novada domi izvērtēt un pieņemt lēmumu par ūdenssaimniecības tarifu izmaiņām. Dome atbalstīja uzņēmuma lūgumu un apstiprināja jaunus tarifus, kas stāsies spēkā šī gada 1. maijā. Jaunais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,71 eiro par kubikmetru, kanalizācijas pakalpojumu tarifs — 3,05 eiro par kubikmetru. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.