Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

No 2.janvāra Bērnu slimnīcā būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca. Foto no bkus.lv

No 2.janvāra Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) pacientam un viņa pavadošajai personai būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kā arī ir noteikti ierobežojumi apmeklētājiem gripas epidēmijas dēļ, informē BKUS Komunikācijas daļas speciāliste Ilze Olšteina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu slimnīcā ir pieaudzis pacientu, kas ieradušies plānveidā, un viņus pavadošo personu skaits, kuriem slimnīcā veiktais Covid-19 eksprestests ir pozitīvs. Tas būtiski ietekmē slimnīcas darba organizēšanu, kas, savukārt, rada neērtības pacientiem, viņu ģimenēm un veselības aprūpes darbiniekiem.

Tāpēc no 2.janvāra tiem, kas ierodas uz plānveida ārstniecības pakalpojumiem Bērnu slimnīcas stacionārā, Dienas stacionārā, Rehabilitācijas un psihiatrijas dienas stacionārā̄ un Rehabilitācijas stacionārā, kā arī pavadošajām personām būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Profesionāli veiktais ātrais antigēnu tests ir derīgs 24 stundas, bet laboratorijā veikts tests ir derīgs 48 stundas. Nosūtījums uz operāciju, manipulāciju vai stacionāru ir derīgs arī Covid-19 testa veikšanai pacientam un viņa piederīgajai personai, kura pavadīs bērnu uz slimnīcu. Šos testus, uzrādot nosūtījumu, apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem. Mājās veikts paštests nebūs derīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dodoties saņemt pakalpojumu vai konsultāciju uz Bērnu slimnīcas Ambulatoro veselības centru jeb poliklīniku, veikt Covid-19 testu nebūs nepieciešams. Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā testēšanas kārtība paliek nemainīga, tā noteikta atbilstoši Slimības profilakses un kontroles centra algoritmam, ņemot vērā pacienta simptomus.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.