Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

No 1. janvāra maksa par ūdeni Koknesē ievērojami dārgāka

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto: deepblue4you from Getty Images Signature

Aizkraukles novada dome apstiprinājusi jaunus ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifus Koknesē, kas stāsties spēkā nākamā gada 1. janvārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Kokneses komunālie pakalpojumi” vadītājs Ziedonis Vilde informēja deputātus, ka ir izvērtēts sniegtais pakalpojums pagājušajā un šajā gadā, un secināts, ka ar ūdenssaimniecību saistītie izdevumi pārsniedz ūdenssaimniecībā gūtos ieņēmumus, tāpēc nepieciešams tarifus pārskatīt. Galvenie ar ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanu saistītie izdevumi ir personāla un elektroenerģijas izmaksas, iekārtu profilaktisko apkopju, remontdarbu un materiālu izmaksas. Šobrīd maksa par ūdeni un kanalizāciju tiek aprēķināta pēc 2021. gadā apstiprinātā tarifa, taču kopš tā laika visas izmaksas ir būtiski pieaugušas.

Tāpat uzņēmuma vadītājs informēja, ka šobrīd kanalizācijas sistēmā nokļūst liels daudzums pilsētas lietusūdeņu, konstatētas arī vairākas patvaļīgas lietusūdeņu pieslēgumu vietas centralizētajai kanalizācijas sistēmai, kas būtiski palielina attīrāmo kanalizācijas ūdeņu apjomu. Tiek strādāts pie lietus notekūdeņu atvienošanas no centralizētās kanalizācijas sistēmas.

Uzņēmums veicis aprēķinus, kāds varētu būt jaunais tarifs, tie izvērtēti un atzīti par pamatotiem. Līdz ar to no jaunā gada maksa par ūdens piegādi Kokneses pilsētā un pagastā būs 1,58 eiro par kubikmetru, kas ir par aptuveni 50% vairāk nekā šobrīd. Maksa par kanalizāciju noteikta 1,92 eiro par kubikmetru, kas ir par aptuveni 25% vairāk. Maksa norādīta bez pievienotās vērtības nodokļa. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.