Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nespēj šķirties no Aizkraukles skolas

GODAM NOPELNĪTA. Paula saņēma ne tikai pateicību par aktīvu dalību skolas dzīvē, sasniegumiem konkursos, bet arī Latvijas Simtgades stipendiju. Par to prieks arī skolas direktorei Rutai Krūklei.
Foto no Aizkraukles Profesionālās vidusskolas

Jau piekto gadu Latvijas vidējās izglītības iestādēm bija iespēja izvirzīt šā mācību gada absolventus Latvijas Simtgades stipendijas saņemšanai. Kad jūnija beigās kvalifikācijas apliecību saņēma Aizkraukles Profesionālās vidusskolas jaunie pavāri, viņu vidū bija arī Paula Veronika Šīre. Viņa saņēma ne tikai pateicību par aktīvu dalību skolas dzīvē, sasniegumiem konkursos, bet arī Latvijas Simtgades stipendiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, ka Paula šo stipendiju godam nopelnījusi, nevienam nav šaubu. Viņa bija skolas pašpārvaldes prezidente. Viņas vadībā realizēts daudz ideju, kā ikdienu padarīt interesantāku — tika organizēta viktorīna skolotājiem, izzinoša pēcpusdiena audzēkņiem par valsts svētkiem, balle, kā arī ik pa laikam domāti patīkami pārsteigumi, kas sildīja ikviena sirdi. Savukārt Siera kluba organizētajā profesionālās meistarības konkursā “Eiropas Aizsargātie Latvijas īpašie produkti cienastā ārzemju viesiem” Paula Veronika Šīre kopā ar Elīnu Suhotinu ieguva otro vietu. Paula muzicē arī skolas ansamblī “Roses&Chains”.

Šķiet, Paula ar sirdi un dvēseli ieaugusi skolā, tāpēc arī īpaši nepārsteidza viņas atbilde par nākotnes nodomiem. “Es turpināšu mācīties šajā pašā skolā viengadīgajā kursā, kādu kvalifikāciju apgūšu — tas lai paliek noslēpums,” teic Paula. Viņasprāt, šī ir vienreizīga skola, tāpēc arī Paula nespēj tik viegli no tās šķirties.

Pēc desmit gadiem Paula gan sevi redz kā kultūras laukā strādājošo, vien piebilstot, ka pavāru kursā apgūtās prasmes netikšot aizmirstas. Stipendiju viņa nav iztērējusi, to pataupīšot nākotnes plānu realizācijai. Vērienīgais stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem tika atklāts, sagaidot Latvijas simtgadi. Stipendiju atbalsta programmu īsteno Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un “Latvijas Loto”. 500 eiro atbalsts izcilniekiem iespējams, pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies “Latvijas Loto” rīkotajā Simtgades loterijā.

Saskaņā ar stipendijas nolikumu katras Latvijas vidējās izglītības iestādes izlaiduma klašu viens skolēns var saņemt šo stipendiju. To piešķir par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.