Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neslinkot — Krisa Normena dzinulis mūzikā

IESAKA IRĒNA NAGLE, laikraksta “Staburags” maketētāja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdienas vakarā “Arēna Rīga” bija pārpildīta ar Krisa Normena, kādreizējā grupas “Smokie” solista, mūzikas cienītājiem.

Viņa uzstāšanos iesildīja 1980. gadu disko ēras duets “Ottawan” no Francijas ar savām populārākajām “D.I.S.C.O.”, “Hands Up”, “Crazy Music” un citām klausītāju iemīļotākajām dziesmām.

Duets aizrāva publiku, jo koncertu apmeklēja tāda vecuma cilvēki, kuriem “Ottawan” repertuārs sen zināms. Iesildījuši publiku ar dziesmām, iznesot Latvijas valsts karogu caur pirmajām klausītāju rindām ar vārdiem: “Mēs par demokrātiju!”, atvadījās, lai pēc 30 minūšu pārtraukuma skatuvi atvēlētu Krisa Normena uznācienam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kriss Normens, īstajā vārdā Kristofers Vords Normens, dzimis mākslinieku ģimenē Jorkšīrā, Lielbritānijā. Pasaules mēroga zvaigzne, kuram ir vairāk nekā 30 miljonu pārdotu ierakstu. Dziedājis kopā ar Sūziju Kvatro, sadarbojies ar “Modern Talking”, “Blue System”, “CC Catch” projekta dibinātāju, komponistu un dziedātāju Dīteru Bolenu, pats komponē mūziku un aktīvi koncertē dažādās pasaules vietās. Mākslinieka koncertu grafiks saplānots vairākiem gadiem uz priekšu.

Gadi Normenam nav šķērslis, drīzāk dzinulis neslinkot un neiesīkstēt. Joprojām viņa koncerti ir jaudīgi, enerģiski, aizraujoši. Arī Rīgā izskanējušais gandrīz divu stundu ilgais koncerts bija tikpat iedvesmojošs kā citi.

Viņa koncerti Rīgā un Daugavpilī ir pirmatskaņojums Latvijā jaunajām dziesmām no albuma “Junction 55”. Šī 12 dziesmu albuma iznākšana gaidāma pavasarī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kriss Normens saka: “Mana diska “Junction 55” nosaukums atspoguļo faktu, ka esmu jaunā posmā savā karjerā, un ir pagājuši 55 gadi, kopš es kļuvu par profesionāli.”

Arī mani, tāpat kā tūkstošiem Krisa Normena talanta cienītāju, aizrāva viņa neizsīkstošā enerģija.

Mākslinieks iemācījies dažas uzrunas latviski: “Sveiki!”, “Kā jums iet?”, “Paldies!”, kuras iestarpina sarunā ar klausītājiem, izraisot pūļa emocijas un atsaucību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar degsmi izbaudīju ne tikai koncerta programmā iekļautās savulaik populārākās grupas “Smokie” dziesmas, bet arī kompozīcijas no jaunā albuma “Junction 55”.

Pirmajā rindā un malās sēdošajiem klausītājiem bija vairāk iespēju. Skanot dziesmām “Living Next Door to Alice”, “What Can I Do”, “Don’t” Play Your Rock’n Roll to Me”, “Stumblin’ In”, “Midnight Lady”, viņiem bija iespēja rast vietu dejām. Rindas vidū sēdošajiem atlika vien skanošās mūzikas ritmā šūpot galvu vai piesist takti ar kājām. Skanot dziesmai “Gypsy Queen”, emocionāli aizrāvušies bija visi klātesošie, skatītāju rindas apgaismoja mobilo tālruņu gaismiņu vilnis.

Man radās iespaids, ka daudzi no Krisa Normena koncerta apmeklētājiem gaidīja tieši šīs savulaik populārākās grupas “Smokie” dziesmas. Jaunākā albuma “Junction 55” skaņdarbi klausītājiem vēl nezināmi, jo tie koncertā skanēja pirmo reizi.

Rīt paredzēts Krisa Normena koncerts Daugavpilī. Apmeklētāji nebūs vīlušies, garantēts pozitīvisma, sirsnīguma un enerģijas lādiņš ilgākam laikam, jo tā ir dvēseles bauda — klātienē dzirdēt Krisa Normena balsi, izprast viņa dziesmu tekstu saturu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.