Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nesēdi mājās! Nāc šūpoties Vidusdaugavas garšu viļņos!

ilustratīvs attēls no www.living4media.ae

Skrīveros, Pļaviņās, Aizkrauklē un Koknesē durvis vērs 23 mājas kafejnīcas

Aizkraukles novadā 23. un 24. jūlijā notiks Mājas kafejnīcu dienas “Vidusdaugavas garšu viļņos”. Pērn “Mājas kafejnīcu dienas” Aizkraukles novadā notika pirmo reizi un uzreiz iekaroja plašu rīkotāju un apmeklētāju atsaucību. Vidusdaugavā jeb Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē un Pļaviņās tās norisināsies ar devīzi “Vidusdaugavas garšu viļņi”. Sēlijā jeb Jaunjelgavā un Neretā pasākums norisināsies 10. un 11. septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vidusdaugavas garšu viļņos” koordinatore Lauma Āre stāsta, ka šogad savas durvis un pagalmus vaļā vērs 23 mājas kafejnīcas — gan uzņēmumi, kas ikdienā ir saistīti ar ēdināšanu, gan ļaudis, kas ikdienā ar to nenodarbojas, taču vēlas uzņemt un pacienāt viesus. Visvairāk viesus Mājas kafejnīcu dienās gaidīs Koknesē un tās apkārtnē — pavisam deviņās vietās. Lai vieglāk būtu izvēlēties, kurp doties 23. un 24. jūlijā, ar Laumas palīdzību piedāvājam neklātienes ceļojumu uz māju kafejnīcām.

Varēs baudīt vakariņas uz plosta

Skrīveru pusē viesus gaidīs sešās mājas kafejnīcās. Garšu viļņu ceļojums sanāks plašs — no saldumiem līdz pat brangākiem ēdieniem un dzērieniem! Kuģītis “Balta Kaza” šajā akcijā piedāvās iespēju pabūt mājas kafejnīcā “Baltas Kazas Lielais Plosts” — apmeklētāji, iepriekš piesakoties, varēs baudīt vakariņas uz plosta klāja. Mājas kafejnīcā “RADADA Lāčplēsis grilē” līdzās gardiem ēdieniem viesiem būs iespēja ielūkoties darbnīcā, kur top košās apdrukas uz apģērba, iegādāties produkciju par īpašām darbnīcas cenām un iepazīties ar sietspiedes apdrukas tehniku. “Garšu ceļojumā SPK gaumē” viesiem būs iespēja doties īstā garšu ceļojumā Skrīveru pārtikas kombinātā, pamatēdienā baudot meksikāņu tako vai spāņu auksto zupu gaspačo. Saldajā ikviens varēs atgriezties bērnībā un nogaršot piena īrisu ar kakao vai pašcepto mājas vafeli ar tikko izvārītu konfekti “Gotiņa”. “Ziedu ielas namiņā” ciemos gaidīs darbīga ģimene, kas nodarbojas ar biškopību. Līdzās gardiem, uz ugunskura gatavotiem ēdieniem būs iespēja apskatīt bišu darbošanos un nobaudīt saimniecības produkciju. Mājas kafejnīca “Raudas krogs” ciemos gaidīs visus, kam garšo saldumi, un aicina nobaudīt jauno konfektes Skrīveru “Gotiņas” torti, kas tiks pasniegta ar dažādiem dzērieniem. “Skrīveru mājas saldējuma kafejnīca” pārsteigs ar īstiem mākslas darbiem no saldējuma ar latviskām garšām.

Gan suši, gan zupas

Aizkrauklē viesos gaidīs četras mājas kafejnīcas. Kafejnīca “Betija” aicinās vakariņās pie zviedru galda vasaras terasē un telpās ar iespēju baudīt skaistas dzīvās mūzikas skaņas. “KWB Street food restaurant” piedāvās suši meistarklases un kokteiļus ikvienam interesentam, kas vēlas pārbaudīt savas prasmes un iemācīties ko jaunu. “Balkānu garšās” Aizkraukles pagastā varēs nobaudīt tādus albāņu tradicionālos ēdienus kā “byrek” un “petullas”, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus. Meistarstiķus zupu pagatavošanā un baudīšanā piedāvās mājas kafejnīca “Garšīgās zupas”, kurā Aiz kraukles Profesionālās vidusskolas brangākie un zinošākie pavāri piedāvās piecu dažādu variāciju zupas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedāvājumā — kliju un lakšu pīrāgi

Koknesē un tās apkārtnē būs iespēja izbaudīt deviņu mājas kafejnīcu piedāvājumu. “Baltaines garšu piedzīvojumā” biedrības “Baltaine” ļaudis piedāvās izbaudīt tradicionālo kulināro mantojumu un ierādīs kliju pīrāgu cepšanas tradīcijas. Kafejnīca “B2” pārsteigs ar neaizmirstamu pieredzi, jo saimnieki kopā ar draugiem piedāvās gastronomisku baudījumu piecās kārtās dzīvās mūzikas pavadījumā, būs arī mākslas stūrītis. “Olalā! Cafe Bilstiņi” varēs baudīt visplašāko paipalu ēdienu piedāvājumus un skaistus mirkļus, smalkus desertus un kafiju varēs baudīt siltumnīcā “Love Garden”. Mājas kafejnīcā “Kārkļu osta” Daugavas krastā būs iespēja baudīt uz atklātas uguns gatavotus un īpašā veidā pasniegtus ēdienus, vērot skaistos dabas skatus un lauku mieru. Ar moto “Skaisti svinēt dzīvi” mājas kafejnīca “Svini šodien” aicinās kopā svinēt svētkus — Mājas kafejnīcu dienas, baudīt ēdienus un dzert kafiju uz terases, kas atrodas virs upes, aplūkot košumdārzu un piedalīties minifotosesijā. Iršos viesus sagaidīs kafejnīca “Kļavas”. Līdzās gardiem ēdieniem, ko gatavos biedrības “Irši iedvesmo” biedri, būs iespēja doties ekspedīcijā “Pa Hiršenhofas takām” un aplūkot nupat atjaunoto līdzās esošo Iršu muižas klēti — magazīnu. Mājas kafejnīcā “Janavas” kopā ar saimnieci būs jāgatavo lakšu pīrāgi un, kamēr tie cepsies, ikviens varēs doties pastaigā basām kājām pa apmēram kilometru garo dabas taku, salasīt zālītes savai tējai, ko baudīs kopā ar svaigi ceptajiem pīrāgiem. Pērn iepazītās mājas kafejnīcas “Kūpiņsala” un “Mežsaimniecības kantoris” apvienojušās vienuviet. “Kūpiņsala” iepriecinās ar gardiem ēdieniem, kas pagatavoti uz uguns. Līdzās būs “Mežsaimniecības kantoris”, kas aicina atnākt un baudīt mīlestības pilnus saldumus — vasarīgas ogas, gaisīgus krēmus un siltus smaidus, jo “kūkas ir jāēd”.

Izklaides ar Vizbulīti un Vijolīti

Pļaviņu pusē viesos gaidīs četras mājas kafejnīcas. Klintaines pagastā kafejnīcā “Vizbuļi” būs iespējams izbaudīt saimnieku ikdienā iecienītus ēdienus. Viesus ar dažādām atrakcijām izklaidēs “māsas” Vizbulīte un Vijolīte. Vietalvas pagasta Bites pienotavā viesus uzņems ģimene, kuri nomainījuši pilsētu uz dzīvi laukos senajā Bites pienotavā un piedāvās ēdienus, kas ļoti garšo pašiem. Būs laiks nesteidzīgi atpūsties un izbaudīt mirkli.

Baudīt mieru, atpūsties no ikdienas aicina mājas kafejnīcas “Kadiķītis” saimnieki. Daba, miers, pastaiga pa laukakmeņu taku, dziedinošas tējas, lauku labumi, “pagalma koncertzāle” ar līdzdziedāšanu, radošas aktivitātes būs kafejnīcas piedāvājumā. “Karlīnas virtuvē” būs iespēja baudīt uz ugunskura gatavotu plovu, kafiju mierpilnā vietā un aplūkot mini zoo. 

KVADRĀTKODS ar “Mājas kafejnīcu” koordinātām.

Uzziņa

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Akcijas rīkotāji aicina izbaudīt “Vidusdaugavas garšu viļnu” daudzveidību. Pilns mājas kafejnīcu piedāvājums atrodams mājaslapās www.majaskafejnicas.lv un www.visitaizkraukle.lv, “Facebook” grupā “Ceļo ar garšu Vidusdaugavā!”. Lai nodrošinātu patīkamu pieredzi un jaunu garšu atklāšanu, apmeklētāji aicināti iepriekš izpētīt mājas kafejnīcu darba laikus, cenas, kā arī pieteikties iepriekš, ja tas nepieciešams.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.