Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neretieši piedalās latviešu kultūras dienās Īrijā

DUBLINAS VECPILSĒTA kārtējo reizi pārtapa par Latviju. Svētki iesākās ar dalībnieku gājienu.
Foto no Neretas kultūras centra

Atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienu Īrijas galvaspilsētas Dublinas vecpilsētā noritēja ikgadējie Latviešu kultūras svētki Īrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad svētkos piedalījās 296 dalībnieki no Īrijas, Ziemeļīrijas, Norvēģijas un Latvijas, svētkus apmeklēja vairāki tūkstoši tūristu un vietējo iedzīvotāju. Latviju tajos pārstāvēja Neretas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sēļi” (vadītāja Inita Kalniņa) un Aizkraukles kultūras centra kapela “Karīkste” (Anita Ostrovska).

13. reizi Dublinas vecpilsēta kārtējo reizi pārtapa par Latviju. Svētki iesākās ar dalībnieku gājienu, vēlāk norisinājās svētku atklāšana, koncerts, meistarklases, gadatirgus, danči ar publiku un viss noslēdzās ar skaistu ekskursiju svētku dalībniekiem un viesiem.

Pērn Latviešu kultūras svētkos Īrijā piedalījās teju 200 dalībnieku un tos apmeklēja vairāk nekā 1000 skatītāju, kuru vidū bija gan tautieši, gan tūristi, gan vietējie Īrijas iedzīvotāji. Latviešu kultūras dienas rīko Latviešu biedrība Īrijā, kuras priekšsēdētāja ir Inguna Grietiņa-Dārziņa un Nereta ir viņas dzimtais pagasts, savukārt Aizkrauklē Inguna mācījusies gan vidusskolā, gan mūzikas skolā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.