Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neretas pusē meditācija ar pērļu gleznām

Dvēsele alkst ziedu. Daņa Kovaļova un viņas pērļotie darbi.
Foto no Neretas kultūras nama

Neretas pusē dažādu amatu un profesiju rokdarbnieces vieno pērļu gleznu veidošana. Pandēmijas dēļ, kad kopā sanākt var retāk, katra savā nodabā veido ļoti sarežģītus darbus, kuros ieliek dienā uzkrāto stresu, pārdomas un sapņus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nesen Neretas kultūras namā izstādē  “Kad uzzied pērles” bija skatāma  neretiešu  Inas Riekstiņas, Intas Klimovičas, Sandras Rusiņas, Daņas Kovaļovas un Jeļenas Korsakas darbi — pērļotās gleznas. 

 Ina Riekstiņa, viena no darbu autorēm, stāsta, ka neretiete Inta Klimoviča bija pirmā, kas parādīja savus darbus un iedrošināja citas. Aizrāvās daudzas, bet izstādē bija skatāmi ne visu darbi. Stāstot par darbu tehnisko pusi, Ina teic, ka pamatnes ir jau gatavas un, tās iegādājoties, līdzi nāk arī tūkstošiem nepieciešamo pērlīšu. Katra no māk­sliniecēm izvēlējusies sev dvēselei tuvāko sižetu. Ina Riekstiņa izstādē piedalījās ar septiņiem darbiem. Pirmais, 20×30 cm lielais, tapis piecās dienās, vakaros tam veltot apmēram stundu, divas. Lielā glezna prasīja ilgāku laiku — apmēram divas nedēļas. “Ir darbi, kurus liekot līdz pēdējam brīdim grūti saprast, kāds būs rezultāts. Svarīgs ir gaismas krišanas leņķis, un pat gatavs darbs no dažādiem rakursiem izskatās citādi,” teic Ina Riekstiņa.

Vienā darbā redzama sieviete ar baltu platmali un pērļu kaklarotu. Ina to sasaista ar sevi, tēlu, kādu izveidoja savā jaunībā. “Apbrīnoju pati sevi, ka esmu uzņēmusies to darīt, jo manā raksturā nav ilgi sēdēt mierā. Acīmredzot cilvēkam dzīvē pienāk brīdis, kad gribas apsēsties, padomāt. Katra pērlīte man nozīmē teju dzīvi — pārdomas par šodienu, rītdienu, darāmajiem darbiem. Pēc dienas darbiem atslēdzos no problēmām, fonā skan mūzika, un lieku pērlīti pie pērlītes. Man dvēsele prasīja veidot košas sievietes lūpas, kājas. Lielā glezna — “Sieviete ar cigareti” — pēc izstādes dosies uz meitas dzīvokli, tā ir mana dāvana viņai. Labi pieskaņota interjeram. Citi darbi būs pie sienām sociālās aprūpes centrā Neretā vai noderēs dāvanai,” stāsta Ina.

Neretas kultūras nama vadītāja Inita Kalniņa teic, ka tehnisku iemeslu dēļ izstāde šonedēļ jānoņem, bet vēlāk to varētu izvietot Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.