Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zalves pagasta Sproģos atklāts grupu dzīvoklis

Grupu dzīvokļa vadītāju Ingrīdu Baļčuni sveic Neretas apvienības pārvaldes vadītājs Juris Gorbačovs.

Zalves pagasta Sproģos, bijušās pamatskolas ēkā šonedēļ atklāja grupu dzīvokļus. Tajos dzīvos sociālo aprūpes centru klienti, kuru veselības stāvoklis ļauj rīkoties patstāvīgi. Dzīvokļu izveide norit deinstitucionalizācijas procesa ietvaros, kas paredz institūcijās jeb sociālajos aprūpes centros dzīvojošajiem uzsākt daudz patstāvīgāku dzīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupu dzīvokļa atklāšanas pasākumā Sproģos piedalījās Aizkraukles novada un Neretas apvienības pārvaldes vadība, sociālā dienesta pārstāvji, Neretas sociālā aprūpes centra vadītāja un daudzi citi.

Neretiete Ingrīda Baļčune — Sproģu grupu dzīvokļu un dienas aprūpes centra vadītājas amatā ir no maija. Viņa pateicās visiem, kuri piedalījušies šī sarežģītā projekta tapšanā, tajā skaitā ģimenei, kura brīvprātīgi darbojās telpu labiekārtošanā.

Šobrīd ēkā ierīkoti 7 dzīvokļi, kā arī koplietošanas telpas, bet, ja deinstitucionālizācijas procesā paredzētie līdzekļi no valsts būs pieejami arī turpmāk, esošo septiņu dzīvokļu vietā šiet plāno izveidot vēl tik pat.

Atbilstoši Latvijas Republikā spēkā esošajam normatīvajam regulējumam, grupu mājas (dzīvokļu) pakalpojuma galvenais mērķis ir nodrošināt  mājokli un individuālu atbalstu sociālo problēmu risināšanā, sadzīves un sociālo prasmju attīstīšanā personām ar garīga rakstura traucējumiem (psihiskām saslimšanām), kuras ir sasniegušas 18 gadu vecumu un kurām ir objektīvas grūtības dzīvot patstāvīgi, bet nav nepieciešama atrašanās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Nez tie dzivokli tuksi? Ta ari nevareju salasit cik cilvecinu nabadzinu tur dzivos. Galvenais jau pateikt paldies vaditajai kas neko nav vel izdarijusi un sabraukt visiem pilsetas kundziniem. Vis jau darbadiena atrak paiet. A kas degvielu taupis?

    5
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.