Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neretas mazpulks – dibināts, likvidēts un atkal atjaunots

Šobrīd Aizkraukles novadā darbojas divi mazpulki — 116. Neretas un 439. Daudzeses. Īpaši zīmīgs šā gada marts ir neretiešiem — mazpulkam aprit 90 gadu kopš tā dibināšanas 1933. gada martā. Tas ir viens no vecākajiem Latvijā, par ko norāda numurs pie nosaukuma. Kā šo gadu laikā veidojusies mazpulcēnu kustība Latvijā un Neretā — par to saruna ar sava novada patrioti, novadpētnieci, mazpulka vadītāju Lidiju Ozoliņu, ar kuras palīdzību izstaigāsim vēstures līkločus plašās bērnu un jauniešu organizācijas ceļu.
Idejas rosinātājs — Kārlis Ulmanis
— Kādi ir mazpulku kustības pirmsākumi pasaulē, un kad tie tika dibināti Latvijā?
— Mazpulku kustības pirmsākumi meklējami ASV 19. gadsimta nogalē. Pamazām mazpulku ideja iesakņojās visās Eiropas lauksaimniecības zemēs. Kārlis Ulmanis emigrācijā pavadītajā laikā Amerikā pārtvēra šo ideju par labu esam un rosināja, ka arī Latvijā jaunatnei vajadzīga īpaša organizācija, kas veltītu plašāku uzmanību lauksaimniecībai un sabiedriskās dzīves izkopšanai. Viņš šo ideju popularizēja presē. Rezultātā Latvijā pirmie mazpulki tika nodibināti 1929. gadā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.