Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Neretā aizdegās automašīna, Skrīveros dega šķūnis

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto:  cindygoff from Getty Images

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 2. janvāra plkst. 6.30 līdz 3. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma astoņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD novērojumi liecina, ka, strauji pazeminoties gaisa temperatūrai, pieaug bojātu apkures iekārtu un dūmvadu, kā arī nepareizas apkures ierīču lietošanas izraisīti ugunsgrēki. Tie var izcelties ēkas konstrukcijās, kas izvietotas blakus dūmvadam vai apkures iekārtai, tālāk jau liesmām pārņemot ēku jumtus un pārsegumus. Aukstajā laikā cilvēki intensīvāk un biežāk kurina apkures ierīces, bet tas palielina iespējamību, ka dzirksteles pa mikroplaisām izkļūs ārpus dūmvada un izraisīs postošu ugunsgrēku. Lai pasargātu savu mājokli no ugunsnelaimes, VUGD aicina iedzīvotājus nepārkurināt apkures ierīces – labāk kurināt biežāk, bet mazāk. Līdzās tam jāparūpējas, lai dūmvadu un apkures ierīču tuvumā nebūtu novietoti degtspējīgi priekšmeti. Krāsns durtiņām jābūt aizvērtām un to priekšā nedrīkst uzglabāt malku un iekura materiālu. Piesardzība un rūpes par apkures iekārtas drošu un pareizu lietošanu palīdzēs novērst ugunsgrēku! Ja tomēr nelaime izceļas, to ātrāk pamanīt palīdzēs darbspējīgs dūmu detektors.

Vakar vakarā Smilšu ielā Tukumā divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega starpstāvu pārsegums 0,1 m2 platībā.

Pusnaktī Bērzes ielā Dobelē atklātā teritorijā dega atkritumi 6 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Jēkabpils novada Leimaņu pagastā bija nepieciešams atbrīvot ceļa braucamo daļu no nolūzuša koka, Aizkraukles novada Neretā dega vieglās automašīnas motortelpa 0,5 m2 platībā, Aizkraukles novada Skrīveros dega koka šķūnis pilnā 10 m2 platībā un Bauskas novada Valles pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2 m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 49 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.