Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nepalaidiet garām iespēju!

Gluži normāla demokrātijas izpausme ir brīva sava viedokļa paušana. Daudzi to izmanto, un vienā ziņā tas ir apsveicami. Gan tas, ka atklāti spēj novērtēt kādu labi padarītu darbu vai ierosinātu ideju, gan arī tas, ka korekti aizrāda par kādām neizdarībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No dažādām kļūmēm neviens nav pasargāts, un visbiežāk nežēlastībā krīt valsts iestādes, arī mediji. Laikā, kad portālā www.staburags.lv, lai rakstam vai forumā uzrakstītu kādu komentāru, nevajadzēja autorizēties, komentāri bira kā no pārpilnības raga, un bieži vien tie bija aizskaroši. Līdzko ir spēkā prasība autorizēties, ļoti reti pavīd kāds komentārs.

Kā zināms, dabai nepatīk tukšums. Šobrīd gan iestādēm, gan privātpersonām ir konti sociālajos tīklos. Ievietojot kādu ziņu, katram ir iespēja par izlasīto un redzēto paust savu viedokli. Ir vajadzīgas gan uzslavas, gan arī kritika, bet tai ir jābūt konstruktīvai. Esmu ievērojusi, ka, pašvaldībai, “Staburagam” ko publicējot, ir viena daļa lietotāju, kam ir tikai negatīvs viedoklis. Nav svarīgi, vai iekārtots jauns rotaļu laukums, celti komunālo pakalpojumu tarifi vai Jaungada naktī šaut vai nešaut salūtu, vai vēl tikai iecere celt zemas īres maksas mājokļus, viss ir slikti. Pārsvarā tie ir vieni un tie paši. Jau paskatoties uz vārdu un uzvārdu, skaidrs, ka nekas labs nav gaidāms. Man grūti spriest, vai kritizētāji ir dīvāna eksperti vai augstas raudzes attiecīgās jomas speciālisti. Lieki šiem cilvēkiem jautāt, ko paši darījuši, lai viss būtu pareizi un nevainojami.

Gribētos kritizētāju uzmanību vērst uz rakstīšanas kultūru. Ja kļūdas ir katrā vārdā, ko gan tas liecina par cilvēku? Vai arī vajag paspēt pirmajam uzrakstīt komentāru, ka nav laika nospiest taustiņu garumzīmēm vai mīkstinājuma zīmēm?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav arī redzēts, ka kritizētāji būtu iesaistījušies kādā sabiedriskajā apspriešanā. Parasti uz tādām ierodas daži pensionāri vai vispār neviens, līdz ar to nav arī sabiedrības viedokļa.

Ar šo gadu spēkā stājies jaunais Pašvaldību likums, kas paredz iedzīvotāju padomju veidošanu. To darbības mērķis ir veicināt vietējās sabiedrības saikni ar pašvaldību. Šajās institūcijās var iesaistīties jebkurš iedzīvotājs un paust savu redzējumu kādā jautājumā, pirms pašvaldības deputāti pieņem galīgo lēmumu. Gribētos redzēt kaut vienu no šiem “aktīvistiem” iesaistāmies iedzīvotāju padomju darbā. Nu jums būs šāda iespēja, un nepalaidiet to garām! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.