Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nekārtības un sirds siltuma cena

Kaķenīte Dille. Foto no autores albuma

Aizvadītajā nedēļā mana mazā ģimenīte kļuva kuplāka — ar dēlu izlēmām adoptēt kaķēnu dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Felida”. Ar jauno mājas iemītnieci Dilli draugus un paziņas iepazīstināju sociālajos tīklos. Saņēmām daudz mīļu laba vēlējumu, kā arī dažādus pieredzes stāstus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāda paziņa vaicāja, vai kaķenītei nekas nekaiš. Ieteica būt vērīgai, jo viņas pieredzē radiniecei gadījās paņemt kaķīti ar epilepsiju un bez zobiņiem. Mājas mīlulis izvērties par dārgu prieku, bet, neraugoties ne uz ko, tiekot lutināts un čubināts. Šonedēļ atrakstīja paziņa, kas adoptējusi Dilles māsu. Pirmajās pāris dienās viss bijis labi, taču tad parādījušās veselības problēmas. Kaķenītei esot vīruss, nākas ārstēties. Vairākas manas draudzenes savu mājas mīluli ir atradušas tieši “Felidā”. Bija gadījumi, kad veterinārārsts pēc apskates nedeva cerības, ka patversmes kaķēns izaugs. Baisās prognozes nepiepildījās, tagad draudzeņu mājās par nekārtību un sirds siltumu gādā veselīgas un laimīgas kaķu meitenes.

Atrādot Dilli veterinārklīnikā, atklājās, ka ir nelielas problēmas ar asti. Paldies veterinārārstei Sabīnei Lazdiņai par iejūtību un profesionalitāti ārstēšanas procesā — kaķenītei viss ir labi!

Tie, kas ir viesojušies biedrībā “Felida”, zina, ka tur strādājošie brīvprātīgie dara visu, lai pēc iespējas labāk gādātu par patversmē mītošajiem kaķiem. Ja dzīvnieciņam tiek novērotas veselības problēmas, viņu izolē no pārējiem un ārstē. Protams, viņu iespējas ir ierobežotas, ikdienas vajadzības tiek nodrošinātas ar līdzcilvēku ziedojumu palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jebkura dzīvnieka adopcijai vai iegādei jābūt pārdomātam un apzinātam lēmumam. Uzņemties rūpes par mājas mīluli nenozīmē tikai barošanu, tā ir arī atbildība par dzīvnieka labklājību un veselību. Līdz ar to jārēķinās ar finansiāliem tēriņiem. Pat ja mīlulis ir vesels, tam tāpat nepieciešama vakcinācija, sterilizācija vai kastrācija. Šajā ziņā, manuprāt, situāciju varētu uzlabot, ja maksu par veterinārajiem pakalpojumiem mājdzīvniekam varētu iekļaut gada ienākumu deklarācijā attaisnotajos izdevumos. Tas varētu būt motivējošs faktors saimniekiem nodrošināt mājas mīluļiem kvalificētu un drošu medicīnisko palīdzību.

Pēc brīvprātīgo dzīvnieku glābšanas organizāciju aplēsēm, šī gada augustā Latvijā esot bijis miljons bezsaimnieku kaķu — tās ir cilvēku bezatbildības sekas. Laikā, kad ņēmām Dilli uz mājām, “Felidā” patvērumu bija raduši gandrīz 80 kaķu. Ne katrs ir spējīgs atvērt sava nama durvis un sirdi četrkājainam draugam no patversmes. Tā vietā palīdzību var sniegt arī ziedojot. Svarīgi, lai mīluļu saimnieki nepieļauj patvaļīgu vairošanos. Mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.