Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Negribam Tatjanas Ždanokas dublieri

 Foto no Instagram

Augstākā tiesa atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību krimināllietā, kurā par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai bija apsūdzēta 14. Saeimas deputāte Glorija Grevcova. Līdz ar to stājas spēka Rīgas pilsētas tiesas spriedums, ar kuru Grevcova atzīta par vainīgu un sodīta ar sabiedrisko darbu 160 stundu apmērā, un tādējādi deputāte zaudē arī vietu Saeimā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš skandāla par nepatiesu ziņu sniegšanu pagājis nepilns pusotrs gads. Pusotrs gads, ko šī persona aizvadīja deputātes krēslā, saņemot algu.

Kamēr sods nav dzēsts, viņa nedrīkst kandidēt Saeimas vēlēšanās, taču tas neliedz pretendēt un kļūt par eiroparlamentārieti. Kā izrādās, Saeimā nedrīkst ievēlēt kandidātu, kurš sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, bet Eiropas Parlamentā — ja sods ir par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, ko Grevcova nav pastrādājusi.

Ir diezgan absurdi, ka persona, kurai atņem Latvijas deputāta mandātu var pretendēt uz augstāku krēslu Eiropas Parlamentā. Regulējumam abās vēlēšanās būtu jābūt vienādam. Žēl, ka šādi jautājumi nav atrunāti. Ir jānotiek kaut kam tādam, lai mēs aizdomātos par preventīviem pasākumiem un stingrākiem nosacījumiem. Mēs taču nevēlamies Eiropas Parlamentā ievēlēt Tatjanas Ždanokas jaunāku dublieri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas vēsturiski ir vienas no vissliktāk apmeklētajām. Mums vajadzētu mācīties no kļūdām, uzņemties lielāku iniciatīvu un veikt pārdomātāku izvēli. Mēs kā vēlētāji vairākkārtīgi esam apliecinājuši, ka mums nepieciešama “palīdzība” lēmuma pieņemšanā. Viens no šādiem instrumentiem varētu būt rūpīgāks siets, kas atsijā valstij nelojālus vai citādi neatbilstošus pārstāvjus. Skaisti skan — demokrātiskā valstī ikvienam ir iespējas un tiesības. Skaisti tas ir līdz brīdim, kad mēs nekompetentai personai piešķiram varu, spēku un noraugāmies, kā “šis pērtiķis skraida ar granātu rokā”.

Interesantā laikā dzīvojam, mēs pieprasām konkrētu izglītību praktiski visās jomās strādājošajiem, priekšroku dodot darbiniekiem ar iepriekšēju pieredzi, bet, ja runa ir par politisko vidi, tad iespējas ir visiem. Arī tiem, kas nekaunīgi melo acīs skatīdamies. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.