Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nedienas ar apkuri Jaunjelgavā turpinājās arī brīvdienās. Kurinot divus katlus, rodas avārijas situācija

TIKŠANĀS AR MEDNIEKU IELAS MĀJU IEDZĪVOTĀJIEM. Aizkraukles novada pašvaldības vadītāji svētdien ieradās Jaunjelgavā, lai cilvēkus informētu par notiekošo, un piedāvāja izmitināšanas iespējas gadījumā, ja dzīvokļos paliek pārāk auksts. Foto no Aizkraukles novada pašvaldības

Iepriekšējā numurā jau rakstījām, ka Jaunjelgavā bojāta apkures katla dēļ pārtraukta centralizētās siltumenerģijas piegāde Liepu, Mednieku un Smilšu ielas daudzdzīvokļu mājām, pirmsskolas izglītības iestādei “Atvasīte” un vidusskolai. Apvienība rada pagaidu risinājumu siltumu nodrošinot, iedarbinot veco skolas katlu māju. Kādu brīdi viss bija labi, taču brīvdienās radās avārijas situācija, kā dēļ siltums iedzīvotājiem atkal pazuda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gunta Zvaigzne-Avakova, Jaunjelgavas apvienības vadītāja, stāsta, ka, iedarbinot apvienības katlu māju, izdevās nodrošināt siltumu visām siltuma trasei pieslēgtajām ēkām, kas būtu jānodrošina vietējam siltumapgādes uzņēmumam SIA “Eko-Sil”. Apvienības darbiniekiem tā bija liela slodze, papildu pamatdarbam cilvēki tika nodarbināti kā kurinātāji. Viņi zāģēja un kurināja katlu, izmantojot apvienības sagādāto malku. “Mūsu katls ir mazjaudīgs. Jauda ir trīs reizes mazāka nekā privātā uzņēmēja lielajam apkures katlam. Attālums līdz Mednieku ielas namam ir vistālākais punkts no apvienības katlumājas. SIA “EkoSil”, nesaskaņojot savu darbību ar Jaunjelgavas apvienību, pieslēdza savu katlu. Kad mēs to piefiksējām pirmajā reizē, siltumtrasē ļoti kāpa temperatūra. Uzņēmuma katlu māja ir starp apvienības katlu māju un Mednieku ielu. Viņiem pieslēdzoties, mums radās avārijas situācija, kurā vajadzēja celt malku ārā no katla. Darbiniekiem tā atkal bija papildu slodze, iedzīvotājiem mitekļos kļuva vēsāks. Tobrīd ar mūsu darbināto katlu siltumu saņēma pārējās trasei pieslēgtās ēkas. Sarunājām ar “EkoSil”, ka viņi pilnībā siltuma piegādi pārņems un trasei pieslēgsies svētdien pulksten 10. Pulksten sešos rītā uzņēmums ar mums nesaskaņojot palaida savu katlu. Atkal kāpa spiediens un radās avārijas situācija. Vēlreiz, no uz pilnu jaudu ejoša katla, darbinieki grāba ārā malku. Trasē radās paaugstināts spiediens un vājākais posms plīsa. Padevās ventilis kurš, iespējams, tik ilgi kalpojis, ka bija sācis rūsēt,” stāsta apvienības vadītāja. Remontdarbus veica tajā pašā dienā un siltuma padevi Mednieku ielai atjaunoja. Tagad privātais uzņēmums ir atjaunojis siltumapgādi pārējā siltumtīklā.

Lai informētu iedzīvotājus par radušos situāciju, svētdien tika noorganizēta Aizkraukles novada pašvaldības vadības un apvienības pārvaldes vadītājas tikšanās ar Mednieku ielas māju iedzīvotājiem. Apvienības vadītāja skaidro, ka visļaunākais šādā situācijā ir neziņa, kuru vajadzēja kliedēt. Tikšanās laikā skaidroja situāciju un cilvēkus informēja par pašvaldības iespējamo atbalstu. Notiekošajam sekoja arī Civilās aizsardzības komisija. Gadījumā, ja iedzīvotājiem dzīvokļos būtu auksts un vajadzētu patvērumu siltākās telpās, tika gatavota pagaidu izmitināšana Jaunjelgavas kultūras centrā.

Iedzīvotājiem esot bažas par to, kas segs izmaksas, kas saistītas ar veiktajiem remontdarbiem un nenodrošināto siltuma apgādi. Uldis Riekstiņš, Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors, stāsta, ka izdevumus segs uzņēmums “Eko-Sil”. “Attiecībā uz Mednieku ielas iedzīvotājiem runa varētu būt arī par kāda veida kompensācijām. To visu atmaksai piestādīsim privātajai katlumājai. Ir skaidrs, ka mēs gribēsim šo jautājumu sakārtot un gūt pārliecību, ka nākotnē šādas situācijas neatkārtojas. Šobrīd avārijas situācijas šim uzņēmumam notiek pārāk bieži. Ja neizdosies gūt pārliecību, iespējams, iesim arī kādu skarbāku ceļu,” saka izpilddirektors.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.