Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nedēļas nogalē ugunsdzēsējiem glābējiem daudz izsaukumu

Vēja postījumi Skrīveros.

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa 43 kūlas ugunsgrēkus, tajā skaitā Aizkraukles novadā: Klintaines pagastā – 1 hektāra, Sērenes pagastā – 150 m2 platībā un Skrīveru pagastā – 300 m2 platībā. Svētdien Aizkraukles novada Bebru pagastā dega kūla 3 hektāru un šķūnis un būdiņa 33 m2 platībā. Vēja nolauztus kokus ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca vienu reizi Klintaines, Sērenes, Zalves un Kurmenes pagastā, pa divām reizēm – Valles pagastā.

Daugavas ielā, Skrīveros, ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas draudēja nokrist uz dzīvojamās mājas. Lāčplēša ielā, Aizkrauklē, no piecstāvu dzīvojamās mājas jumta ugunsdzēsēji glābēji noņēma vēja atrautas konstrukcijas. Dzirnavu ielā, Neretā, divstāvu dzīvojamajai mājai ugunsdzēsēji glābēji demontēja vēja atrautas šīfera daļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nedēļas nogalē Zemgalē un visā Latvijā ugunsdzēsēji glābēji saņēma ļoti daudz izsaukumu. Salīdzinājumam – šajās trīs dienās Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji devās uz trīs reizes vairāk izsaukumiem nekā nedēļu iepriekš. Šādu izsaukumu skaitu piedzīvojam reizi vai dažas reizes gadā, kad praktiski visi dežūrā esošie ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi strādā dažādās vietās Zemgalē – dzēš kūlas ugunsgrēkus vai novāc vēja nolauztus kokus, lai atjaunotu satiksmi operatīvajiem dienestiem un iedzīvotājiem. Vietām ugunsdzēsēju glābēju palīdzību tādēļ nācās gaidīt ilgāk nekā ierasts. Diemžēl vislielāko neizpratni ugunsdzēsējos glābējos izraisīja neapdomīgie kūlas dedzinātāji, kuru rīcības rezultātā tika dzēsti 43 kūlas ugunsgrēki. Tie nav kontrolējami, vēl jo vairāk šādos laika apstākļos, kad tie strauji izplatās un apdraud cilvēku dzīvību un īpašumus,” skaidro VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raivis Pužulis.

Citviet Zemgalē
Piektdien plkst. 23.08 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Talsu ielu Tukumā, kur dega trīs šķūņi 70 m2 un veikala jumts 10 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc nepilnu trīs stundu darba.

Sestdien Jelgavas novada Svētes pagastā dega siena ruļļi 30 m2 platībā, bet Bauskas novada Codes pagastā trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega grīda 1 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa kūlas ugunsgrēkus:

Bauskas novadā – Ceraukstes pagastā – atkritumus 150 m2 un kūlu 100  m2 platībā, Bauskā, Mēmeles, ielā – 100 m2, Bungu ielā – 250 m2 un Bērzkalnu ielā – 100 m2 platībā, Ceraukstes pagastā – 1000 m2 platībā, Vecumnieku pagastā – 1 hektāra platībā, Cēsinieku ielā, Iecavā, – 200 m2 platībā un Vecsaules pagastā meža zemsedze dega 100 m2 un kūla 1,5 hektāru platībā;

Dobeles novadā – Bērzes pagastā – 300 m2 platībā, Naudītes pagastā dega kūla un meža zemsedze 1000 m2 platībā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jēkabpilī – Nameja ielā – žogs un kūla 5020 m2 platībā, Zīlānu ielā – 300  m2 platībā, Madonas ielā – 200 m2 un 1 hektāra platībā, Vārpu ielā – 100 m2 un 3 hektāru platībā, Nameja ielā – 600 m2 platībā, Meža parkā – 5 hektāru platībā, 1.Maija ielā – 500 m2 platībā, Slimnīcas ielā – 3000 m2 un 1 hektāra platībā;

Jēkabpils novadā – Saukas pagastā – 16 siena ruļļi un kūla 2000 m2 platībā, Salas pagastā – 300 m2 platībā, Kūku pagastā – 5000 m2 platībā, Kalna pagastā – 500 m2 platībā un Variešu pagastā – 2000 m2 platībā;

Jelgavā – Strazdu ielā – 20 m2 platībā, Zanderu ceļā – 500 m2 platībā, Salnas ielā – 1000 m2 platībā, Ošu ceļā – 1000 m2 platībā, Vītolu ceļā – 1500 m2 platībā un Ganību ielā – 3,8 hektāru platībā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novadā – Baznīcas ielā, Zaļeniekos, – 300 m2 platībā, Līvbērzes pagastā – 1 hektāra un 400 m2 platībā, Kalnciema pagastā – 3 hektāru platībā, Cenu pagastā – 400 m2, 1000 m2 un 3 hektāru platībā, Glūdas pagastā – 350 m2 un 5000 m2 platībā, Vilces pagastā – 10 hektāru platībā;

Tukuma novadā – Pūres pagastā – 2000 m2 un 1000 m2 platībā, Smārdes pagastā – 250 m2 platībā, Engures pagastā – 100 m2 platībā un Tumes pagastā – 9000 m2 platībā.

Piektdien Mālu ielā, Jēkabpilī, dega kūla 2 hektāru un dārza mājiņa un divas siltumnīcas 30 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas, un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Zemgalē 97 reizes ugunsdzēsēji glābēji steidzās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glābēji 97 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas, no tām 81 reizi tika novākti vēja gāzti koki, bet 16 reizes – demontētas vai piestiprinātas bojātas konstrukcijas.
Vēja nolauztus kokus ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā – Vecumnieku pagastā – astoņas reizes, Iecavas pagastā – sešas reizes, pa divām reizēm Valles un Rundāles pagastā un pa vienai reizei Ceraukstes, Kurmenes, Brunavas, Codes, Stelpes un Dāviņu;

Dobeles novadā – Dobelē, Skolas ielā, Meža prospektā (2 izsaukumi) un uz autoceļa Dobele – Gardene Dobelē, kā arī pa vienai reizei Tērvetes, Jaunbērzes, Dobeles un Vecauces pagastā;

Jelgavā – Kooperatīva ielā, Tērvetes ielā, Aku ceļā un Garozas ielā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novadā – pa vienai reizei Glūdas, Valgundes, Līvbērzes, Vilces un Zaļenieku pagastā;

Jēkabpilī – Zvaigžņu, Madonas, Neretas, Pļaviņu un Dārzu ielā;

Jēkabpils novadā – divas reizes Aknīstes pagastā un pa vienai reizei Rites, Viesītes, Salas, Elkšņu pagastā un Jaunatnes ielā Aknīstē;

Tukuma novadā – Sēmes pagastā četras reizes, Jaunpils pagastā trīs reizes un pa vienai reizei Matkules, Pūres, Irlavas un Džūkstes pagastā, un Gravas ielā Tukumā.

Rīgas ielā, Iecavā, vējš nolauza divus kokus, kas uzkrita uz automašīnas, žoga un pārvietojamās tualetes.

Jēkaba ielā, Jēkabpilī, ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija nokritis uz dzīvojamās mājas jumta. Viesītes ielā, Jēkabpilī, vējš daudzdzīvokļu mājā bija atrāvis balkona konstrukcijas. Puķu ielā, Jēkabpilī, polikarbonāta siltumnīca bija iepūsta kokos. Daugavas ielā, Skrīveros un Rožu ielā, Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas draudēja nokrist uz dzīvojamās mājas.

Zaļajā ielā, Dobelē, no piecstāvu dzīvojamās mājas jumta un Brīvības ielā, Jelgavā, no piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpas jumtiņa ugunsdzēsēji glābēji noņēma vēja atrautas konstrukcijas.

Vīgriežu ielā, Jelgavā, ugunsdzēsēji glābēji demontēja vēja atrautas četrstāvu dzīvojamās mājas jumta konstrukcijas. Dobeles novada Tērvetes pagastā divstāvu dzīvojamai mājai vējš norāva jumta konstrukcijas 3 m2 platībā. Bauskas novada Gailīšu pagastā divstāvu dzīvojamai mājai ugunsdzēsēji glābēji demontēja vēja atrautas šīfera daļas. Palīdzības ielā Jelgavā ēkai vējš no jumta norāva skārda loksni 200 m2 platībā.

Sabiedriskai ēkai Tukumā vējš norāva jumta segumu 100 m2 platībā. J. Raiņa ielā, Tukumā, divstāvu dzīvojamai mājai ugunsdzēsēji glābēji piestiprināja vēja atrautas jumta konstrukcijas.

Draudzības alejā, Jēkabpilī, un Tukuma novada Jaunpils pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja automašīnu, kurai bija uzkritis koks.

Dobeles novada Tērvetē, Bauskas novada Īslīces pagastā un Jelgavas novada Cenu pagastā koks bija uzkritis uz elektrības vadiem. Savukārt Aroniju ielā, Iecavā, norautas jumta konstrukcijas bija iekritušas elektrības vados.

Vēl vairākos gadījumos vēja nolauztus kokus iedzīvotāji novāca no ceļa braucamās daļas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 25. marta plkst. 6.30 līdz 28. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 186 izsaukumu – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu, 113 uz glābšanas darbiem un vēl 14 izsaukumi bija maldinājums. VUGD kopumā saņēma 876 izsaukumus – 246 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 143 bija kūlas un 14 meža ugunsgrēki, 547 uz glābšanas darbiem, bet 83 izsaukumi bija maldinājumi.

Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.