Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ne visi projekti saņem Aizkraukles novada pašvaldības finansējumu

Foto ilustratīva nozīme

Jūlijā un augustā Aizkraukles novada dome turpināja saņemt biedrību un iedzīvotāju grupu pieteikumus pašvaldības finansējuma saņemšanai dažādu mazo projektu īstenošanai, taču pēc rūpīgas izvērtēšanas ne visi guvuši atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūlijā saņemti deviņi pieteikumi par kopējo summu — 6,5 tūkstoši eiro, taču iespēja atbalstīt projektus bija tikai 2,5 tūkstošu eiro apmērā, tāpēc atkal raisījās plašas diskusijas — kam piešķirt finansējumu un kam nē.

Izvērtējot iepriekšējo aktivitāti, vislielākais atbalsts bijis Neretas apvienībai, kur pirmajā pusgadā finansējumu bija saņēmuši septiņi pieteikumi, Kokneses apvienībā atbalsts gūts četriem projektiem, Aizkrauklē — trijiem, pa vienam Pļaviņu un Jaunjelgavas apvienībā. No Skrīveriem nebija saņemts neviens pieteikums.

No jūlijā iesniegtajiem deviņiem pieteikumiem atbalstu guva pieci, taču nepilnā apmērā un dažiem iesniedzējiem tika lūgts precizēt mērķi, kam nauda tiek prasīta. “Nav īsti saprotams, ko cilvēki grib — pieteikumā raksta, ka rīkos semināru, bet naudu prasa balvām. Vai, piemēram, vēlas iegādāties dažādas mantas iestādes, kluba vai biedrības biedru lietošanai — futbola vārtus, basketbola grozus, elektroskrejriteņus, kā arī rīkot pasākumus šauram lokam — robotu dienu bērnudārzā, kas īsti neatbilst idejai par šo atbalstu un nolikumam. Šīs visas lietas ir jāprecizē, uzlabojot nolikumu, kas nosaka finansējuma piešķiršanas kārtību. Skaidri jānorāda, ka nauda nav paredzēta dažādu mantu iegādei pasākumiem, kas nav publiski un plašam sabiedrības lokam,” savu vērtējumu pauda deputāts Uldis Dzērve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtējot jūlija pieteikumus, Gatis Gūtmanis rosināja primāri atbalstu sniegt tiem, kuriem vēl nekas nav piešķirts, lai visā novadā veidojas vienmērīgs līdzsvars.

Jūlijā pašvaldības atbalstu mazākā apmērā, nekā prasīts, saņēma biedrība “Felida” pieredzes apmaiņas braucienam uz Priekuļu novada Virgas pagastu pie dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta”, ielas kaķu aprūpētāju semināram. Tiks turpināta sadarbība ar iesaistītajām izglītības iestādēm, kā arī sākta jauna sadarbība ar izglītības iestādēm, to skolēniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Jauniešu biedrība “Solis” par 400 eiro rīkos pārgājienus, popularizējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, mudinot jauniešus ekoloģiskai, dabai draudzīgai brīvā laika pavadīšanai. Biedrība “Upmales mantinieki” Gricgales krogā rīkos pastalu gatavošanas meistarklasi, kā arī koncertu lekciju kopā ar gleznotāju, grafiķi, mākslas pedagogu un mūziķi Eināru Kvili. Mednieku un makšķernieku biedrība “Rags” saņēma atbalstu semināra par zivsaimniecības pamatiem un aktualitātēm organizēšanai, papildinot to ar praktiskiem makšķernieku aprīkojuma demonstrējumiem. Skrīveru iedzīvotāju grupa ieguva 600 eiro lielu atbalstu ar mērķi veidot vizuāli pievilcīgu un radošu vidi Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas iekšpagalmā, uzstādot āra apstākļiem paredzētu solu ar klavieru taustiņu dizainu.

Augustā no diviem pieteiktajiem projektiem tika apstiprināts viens. Biedrība “Kopsolis” ieguva 800 eiro lielu atbalstu, lai, godinot un saglabājot Latvijas Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņu, Aiviekstes pagasta Krūmēnu kapos uzstādītu piemiņas akmeni Lāčplēša Kara ordeņa kavalierim Jānim Vabulim.

Izglītības, kultūras un sporta komisijas vadītāja vietniece Anita Ostrovska piebilda, ka rudenī notiks Aizkraukles novada nevalstisko organizāciju forums, kurā arī plānots plašāk un precīzāk skaidrot šīs lietas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.