Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nav īstais brīdis

Ilustratīvs attēls.
FOTO: Evija Trifanova/LETA

Veselības ministra padomnieks Kaspars Bērziņš televīzijas raidījumā “Nacionālo interešu klubs” izteicies, ka ar 1. martu varētu atcelt visus pārējos ierobežojumus, izņemot masku nēsāšanu publiskās vietās, sertifikātu pieprasījumu un ierobežojumus plašos masu pasākumos. Uz to sociālajos tīklos cilvēki jautā — kas tad ir tie visi pārējie? Acīmredzot cilvēkam, kurš dzīvo maršrutā māja— darbs—veikals, liekas, ka maska, sertifikāts un ballītes stadionā ir vienīgie ierobežojumi. Taču tā nebūt nav. Dažādu ierobežojumu dēļ normāli nevar notikt sporta treniņi, pašdarbības kolektīvu mēģinājumi, interešu izglītības nodarbības, arī privāti pasākumi — kāzas, bēres, kristības. Tās ir lietas, ar kurām saskaras daudzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču cilvēki prasa atcelt arī Covid sertifikātus, pie tam negaidot 1. martu, bet tūlīt, kā to lēmušas mūsu kaimiņu valstis Lietuva un Igaunija. Mūsu Saeima gan nobalsoja pret šādu priekšlikumu. Savukārt, protestējot pret valdības un parlamenta vilcināšanos, ļaudis, kuriem šo sertifikātu nav, jau pošas uz kaimiņzemju lielveikaliem un izklaides vietām, draudot sildīt to valstu, ne Latvijas ekonomiku.

Ņemot vērā augsto saslimšanas līmeni, redzot inficēto skaitu un to, kas ikdienā notiek pie testēšanas punktiem, grūti gan pateikt, kas šajā mirklī Latvijas ekonomikai iegriezīs vairāk. Tas, ka cilvēki, kuri Latvijā netiek tirdzniecības centrā, aizbrauks iztērēt savu naudu uz Lietuvu, vai tas, ka augstās saslimšanas dēļ cilvēki tiek “nolikti uz pauzes” vairāk nekā nedēļu. Daudzos veikalos strādājošo trūkuma dēļ tiek saīsināts darba laiks, pasts informē, ka nevar piegādāt sūtījumus, būs uz laiku jāslēdz pasta nodaļas, pārslogotas ir ģimenes ārstu prakses. Arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija norāda, ka šis noteikti nav īstais brīdis lemt par ierobežojumu atcelšanu, un prognozē, ka saslimstības līkne varētu augt vēl vismaz divas nedēļas. Piekrītu, ka daudzi ierobežojumi nav loģiski, valdības lēmumi neizprotami un novēloti, komunikācija ar iedzīvotājiem nekāda, bet, lai cik ļoti mums gribētos atmest visu un beidzot atkal sākt dzīvot normālu dzīvi, izklaidēties un atpūsties, šis laikam tomēr nav piemērotākais brīdis. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.