Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nakts orientēšanās sacensībās iepazīst Aizkraukles novadu (foto un video)

Nakts nezvēri” palika “aiz borta”. Andis Grincēvičs (no kreisās), Jolanta Graudone, Skaidrīte Kriviša un Mārtiņš Miks Valdheims ieguva balvas divās nominācijās

Aizvadītās piektdienas naktī Aizkraukles novada vēsturi un tagadni, vietas un personības līdz diviem naktī iepazina 100 nakts autoorientēšanās dalībnieki, sacenšoties aizraujošā piedzīvojumā “Atklāj Aizkraukli”. Jautru un izzinošu nakti baudīju arī es, laikraksta reportiere, kopā ar komandu izcīnot 3. vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieviļ olai līdzīgs siers

Sacensībās piedalījās 25 komandas, katrā četri dalībnieki. Pirms starta komandām izsūtīja kontrolpunktu atrašanās vietas, kā arī izdalīja mapi ar uzdevumiem. Četru stundu laikā dalībniekiem vajadzēja atbildēt uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, uzņemt bildes kontrolpunktos, veikt radošus un jautrus uzdevumus. Tas viss limitētā laika periodā, tumsā un skrienot uz visām četrām debespusēm. Kontrolpunkti atradās Aizkrauklē, Koknesē, Skrīveros, Jaunjelgavā, Secē un Staburagā. Stratēģija dalībniekiem atšķīrās, vieni izvēlējās sākt ar tālākajiem novada stūriem, citi koncentrējās uz pazīstamākajām vietām. Mēs, komanda “ASC”, sākām ar Aizkraukli, iesildījāmies ar vistuvāk esošajiem punktiem. Mūsu taktika bija sākt ar vietām, kurās bija cerība savākt pēc iespējas vairāk punktu. Sacensībām pieteicāmies jautrības pēc, taču, jau veicot pirmos uzdevumus, azarts un ambīcijas pieauga. Pirmie trīs uzdevumi mums padevās viegli, un tad sākās jautrība. Viens fotopunkts atradās pie “Kalna Ziedu” muzeja — no metāla veidots putns. Adrenalīna pārņemti, mēs to nespējām ieraudzīt! Līdzīgi bija ar dekoratīvo velosipēda objektu pie profesionālās vidusskolas. Konkrēto attēlā norādīto elementu atradām vien otrajā piegājienā. Pēc finiša daudzi dalībnieki atzina, ka visgrūtākais bija fotokontrolpunkts Skrīveros, kurā bija jāatrod veikala skatloga fragments, kurā attēlots siers, kas vairāk līdzinājās olai. Daudzi to neatrada, citiem tas prasīja pārāk daudz dārgā laika.

Sacensības izvērtās izzinošā, ar smiekliem, pozitīvām emocijām un košām atmiņām piepildošā notikumā. Pieredzētais atstājis iespaidu un mudinājis uz ierastajām lietām paskatīties rūpīgāk. Tagad es zinu, ka zem egles Aizkraukles pilsētas centrā ir septiņas dekoratīvās bekas, vidējo karoga mastu pie sākumskolas rotā Ausekļa zīme, uz Jaunjelgavas stēlu ved 15 pakāpieni, Seces estrādē ir 36 soli, Pļaviņu hidroelektrostacijas tunelis ir 188 metrus garš utt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat bija jāveic jautri fotouzdevumi, cenšoties pēc iespējas radošāk dublēt amizantas fotogrāfijas, un jāatbild ar novada un pilsētas vēsturi saistītiem jautājumiem.

Bronzas ieguvēji. Komanda “ASC” — Ginta Grincēviča, Viktorija Ovsjanņikova, Artūrs Vorotinskis un Aleksandrs Mihejevs.

Līdz sudrabam pietrūkst viena punkta

Nākamajā dienā Aizkraukles pilsētas kultūras centrā notika apbalvošanu. Balvu no “Skrīveru saldumiem” un “Torņu ielas saldumiem”, kā arī dāvanu karti no picērijas “Palete” par vislabāko noformējumu ieguva komanda “Haoss” (Alla Avlasova, Evita Kilbauska, Laura Dambrāne, Santa Novikova). Nakts tumsā komandām nācās arī veikt sarežģītu maršrutu un tā galā izpildīt videoizaicinājumu. Vislabāk un atraktīvāk ar šo uzdevumu tika galā komanda “Nakts nezvēri”( Andis Grincēvičs, Jolanta Graudone, Skaidrīte Kriviša, Mārtiņš Miks Valdheims) no Jaunjelgavas, iegūstot nomināciju “Oriģinālākais video” un saņemot “Skrīveru saldumu” sarūpēto balvu, kā arī Aizkraukles suvenīrus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt ar oriģinalitāti un degsmi, veidojot fotogrāfijas un pildot fotoizaicinājumus, izcēlās komanda “Golf racing team” (Anna Krievāne, Emīls Liedskalniņš, Linards Niedra, Inga Krievāne), kuri saņēma dāvanu no “Skrīveru salduniem” un “Torņu ielas saldumiem”, kā arī dāvanu karti no picērijas “Palete” nominācijā “Foto karaļi”.

Nomināciju “Aiz borta”, paliekot 4. vietā, saņēma komanda “Nakts nezvēri”, kuri ieguva balvu no “Torņu ielas saldumiem” un dāvanu karti no kafejnīcas “Betija”.

Pirmo trīs godalgoto vietu ieguvēji saņēma kausus, medaļas un citas balvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. vietu, iegūstot par vienu punktu mazāk nekā konkurenti, izcīnīja komanda “ASC”( Viktorija Ovsjanņikova, Artūrs Vorotinskis, Ginta Grincēviča un Aleksandrs Mihejevs), kopā savācot 272 punktus. Balvā saņēmām sponsoru sarūpētos labumus, kliņģeri no konditorejas “Melānija”, kā arī dāvanu karti no “Lieliskas dāvanas” kopīgai komandas atpūtai 50 eiro vērtībā.

Godalgoto 2. vietu ar 273 punktiem izcīnījusi komanda “5 algas līdz Ziemassvētkiem” (Raivis Glāznieks, Ričards Saulevičs, Luīze Linda Ļaksa, Arta Mīlīga), balvā iegūstot sponsoru sagatavotās dāvanas, “Melānijas” kliņģeri, kā arī dāvanu karti atpūtai 70 eiro vērtībā no “Lieliskas dāvanas”.

Vislabāk ar sacensību uzdevumiem galā tika komanda “MEEE team” (Evelīna Uzulniece, Megija Annija Vītoliņa, Edijs Selickis, Edgars Ņuhtiļins), iegūstot 287 punktus un godalgoto 1. vietu. Arī 1. vietas ieguvēji dāvanās saņēma sponsoru sagādātās balvas, kliņģeri un dāvanu karti no “Lieliskas dāvanas” 100 eiro vērtībā.

Nakts tumsā komandām nācās arī veikt sarežģītu maršrutu un tā galā izpildīt videoizaicinājumu. Vislabāk un atraktīvāk ar šo uzdevumu tika galā komanda “Nakts nezvēri” no Jaunjelgavas, iegūstot nomināciju “Oriģinālākais video” un saņemot “Skrīveru saldumu” sarūpēto balvu, kā arī Aizkraukles suvenīrus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.