Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Naksnīgo trokšņotāju izaicinājums

Ilustratīvs attēls .

Miegs — brīnišķīgs laiks, laiks ķermenim un garam. Tas ir ļoti svarīgs fiziskajai un mentālajai veselībai. Es dzīvoju skaistā vietā, pa dzīvokļa logiem redzu Daugavas zilgmi, kas vilina ne tikai manu acu skatu, bet arī taupīgākos atpūtniekus, kas tumsas plīvura aizsegā nododas izklaidēm. Naksnīgie trokšņotāji visaktīvākie ir tieši siltajā laikā. Soliņi Daugavmalā viņiem ir lieliska atpūtas vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nedēļas sākumā notika pirmais šīs sezonas traucēklis. Neilgi pēc pusnakts pāris uzdzīves tīkotājiem atvērās otrā elpa. Gandrīz maksimālā skaļumā tika atskaņoti aizgājušo desmitgažu hiti, atšķaidot repertuāru ar tādiem ballīšu grāvējiem kā grupas “Serebro” dziesmu “Mama Ļuba”. Visi, kas nebija paspējuši nonākt miega peles valstībā, šo diskotēku piecieta vismaz 20 minūšu. Pirmais šoreiz padevās mans kaimiņš, kas no balkona trokšņotājiem vaicāja:

“Varbūt pietiks? Bērni guļ!” Bez pārsteigumiem viņš pretī saņēma rupjus komentārus un aicinājumu nonākt lejā. Tusētāji pāris minūšu pabļaustījās un devās prom.

Naksnīgie trokšņotāji ir pacietības pārbaudījums — cik daudz ir par daudz? Mans personīgais rekords, ko sasniedzu pirms diviem gadiem, bija stunda. Pulkstenis rādīja viens, bija tveicīga vasaras nakts, tādēļ gulēju pie atvērta balkona. Stundas garumā klausījos tiešraidē, kas nāca no strītbola laukuma. Smieklus un sarunas papildināja bumbas krišana caur metāla tīkliņu, nodomāju, ka man “veicas pēc pilnas programmas”. Neizturēju, devos lejā un puišiem lūdzu pārtraukt naksnīgo turnīru. Tie bija skolas vecuma zēni, kas bikli izmeta atvainošanos un ātri pazuda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī dažas cilvēka maņas kļūst saasinātākas. Ja piemet klāt aizkaitinājumu, kas rodas no nespējas iemigt — iznāk visai nepatīkams personāžs. Apzinos, ka šo problēmu neizskaust, gluži kā katram gadalaikam raksturojoša parādība, nakts trokšņotāji vasarā bija, ir un būs. Mana vienīgā cerība — ka mēs spēsim izteikt un saņemt aizrādījumus kaut cik cieņpilni, bez liekas mutes palaišanas un otra vārdiskas aizskaršanas. Emocijās vai konkrētu vielu iespaidā teiktais nav jāuztver personīgi, taču jebkurā gadījumā neviens nevēlas doties pie miera, arlabunakti vietā saņemot vārdus “ej d…”.

Dzīvojot pilsētā, jāpiedomā par apkārtējo cilvēku komfortu. Cienīsim viens otra miegu, apzināti nepārkāpjot vēlamo trokšņu decibelu slieksni. 

Naktī dažas cilvēka maņas kļūst saasinātākas. Ja piemet klāt aizkaitinājumu, kas rodas no nespējas iemigt — iznāk visai nepatīkams personāžs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.