Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Nākotne ir eksaktajiem priekšmetiem

Pēc divu gadu pārtraukuma aizvadītajā nedēļā Latvijā klātienē notika biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement Latvia” karjeras izglītības programmas pasākums — Ēnu diena, kurā aktīvi piedalījās arī Pļaviņu vidusskolas 26 skolēni no 7. līdz 12. klasei. Pašiem redzēt interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu ir neatsverams ieguvums. Pēc Ēnu dienas skolēni dalījās pieredzē par to, kas redzēts, pieredzēts un izmēģināts. Skolēni zina, ka pēc šīs pieredzes svarīga arī atziņa, ka konkrētajā profesijā nevarētu vai negribētu strādāt. Pasākuma mērķis ir iepazīt dažādas profesijas un meklēt to, ar ko vēlētos saistīt savu nākotnes karjeru.
Jauniešiem nereti nav viegli izvēlēties konkurētspējīgu profesiju un izglītības iestādi, kurā to apgūt. Šobrīd izvēle ir vēl grūtāka, jo daudz ko ietekmējusi pandēmija, tās sekas un politiskā situācija pasaulē.
Par profesijas izvēli runājam karjeras stundās, klases stundās un šos jautājumus iekļaujam arī citos mācību priekšmetos un ārpusstundu pasākumos. Piedāvājam iespēju gan klātienē, gan attālināti mācību ekskursijās iepazīt dažādas profesijas uzņēmumos vai iestādēs, organizējam tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, arī skolas absolventiem. Pieredzi un zināšanas bagātinošs bija 1. aprīlī notikušais ieskats transporta nozarē, kurā piedalījās satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Rīgas Valsts tehnikuma pārstāvji. Jaunieši ar interesi uzklausīja Rīgas Valsts tehnikuma studentu pieredzi. Tas ir svarīgi, kad jauniešus uzrunā jaunieši.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.