Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mūziķis Aigars Krēsla Rīgas dzīvi nomainījis pret lauku klusumu un mieru

Uzrunāts intervijai, mūziķis Aigars Krēsla atsaucīgi piekrita, kaut arī pa šo laiku intervijas sniedzis jau daudziem citiem medijiem — tas, ka leģendārās “Jumpravas” mūziķis dzīvi Rīgā nomainījis pret laukiem, žurnālistiem ir labs sižets, ap kuru savīt stāstu.
“Brīvzemniekus” Raunā — cita “Jumpravas” mūziķa Aigara Graubas īpašumu, kur dzīvo Aigars Krēsla, atrast ir viegli. Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā iekoptā viensēta ar divstāvu ķieģeļu māju, lielu kūti, milzīgu ozolu un citiem lieliem kokiem pagalmā ir Raunas pievārtē (šeit bijusi “ulmaņlaiku” piensaimniecība, vēl tagad saglabājušies pagrabi, kur uzglabāts piens, zina stāstīt Aigars).
Pie mājas ir lielas pļavas un grava, lejā tek Raunas upe, otrā krastā ir Raunas Staburags. Tur lejā gan labāk nekāpt, tur ir brikšņi un pilns ar ērcēm — kad suns tur ieklīst, tad kažoks ir pilns, brīdina Aigars. Suns ir viņa mīlule Vollija, trīs gadus veca labradora tīršķirnes kucīte, kura šogad pirmo reizi apbērnojusies un kuras deviņus mazuļus Aigars kopis trīsarpus mēnešus. Mājās no visa metiena palikušas vēl trīs mīlīgas suņu meitenītes, viena jau aizrunāta, bet divas vēl ir dabūjamas.
“Brīvzemniekos” ir jaušama īsta lauku viensētas garša — te nekas nav sacakināts, nobruģēts vai ainaviski izsmalcināts. No mūra kūts pagalmā iznāk un ganās vistas (to “Brīvzemniekos” ir ap divi desmiti), intervijas laikā ik pa brīdim cītīgi dzied gailis. Tā arī ir vienīgā skaņa, kas pāršķeļ lauku klusumu, pat Vollija nerej, jo aizmigusi saimnieka tuvumā.<

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.