Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ministrs Plešs reģionālajā darba vizītē apmeklē Aizkraukles novadu

Šodien, 14. aprīlī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, turpinot reģionālo darba vizīšu ciklu, apmeklē Aizkraukles novadu, kur tiksies ar domes priekšsēdētāju Leonu Līdumu, lai pārrunātu aktuālos novada attīstības projektus un iespējas, ko sniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās atbalsta programmas pašvaldībām. Vizītes laikā ministrs apmeklēs arī Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC), kur šobrīd speciālisti strādā arī ar Ukrainas civiliedzīvotāju reģistrāciju — informē Miks Strazdiņš, ministra padomnieks komunikācijas jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots iepriekš, VPVKAC kopš pagājušās nedēļas beigām veic bēgļu reģistrāciju, piesakot vīzas un uzturēšanās atļaujas centra informācijas sistēmā, un tas šobrīd var kalpot par atspēriena punktu formalitāšu kārtošanai un valsts pakalpojumu saņemšanai ukraiņiem, kas patvērumu no kara ir meklējuši Latvijā.

Tiekoties ar pašvaldības vadību, ministrs informēs par VARAM izstrādātajiem pašvaldību investīciju un atbalsta instrumentiem, kā arī iespējām pretendēt uz kādu no ministrijas pārziņā esošu Eiropas Savienības (ES) fondu programmām, kas tostarp mērķētas uz uzņēmējdarbības vides attīstību, infrastruktūras labiekārtošanu un iedzīvotājiem būtisku projektu realizēšanu pašvaldības teritorijā.

Aizkraukles novada teritorijā ar VARAM atbalstu realizēti vai uzsākti vairāki iedzīvotājiem un novada attīstībai būtiski projekti, piemēram, energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi ģimenes krīzes centra “Dzeguzīte” ēkā Kokneses novada Iršu pagastā, rūpnieciskās teritorijas infrastruktūras sakārtošana Mednieku, Jaunceltnes un Gaismas ielas teritorijā un Pļaviņu pilsētas vides sakārtošana uzņēmējdarbības veicināšanai. Atbalsts sniegts arī uzņēmējdarbības veicināšanai nepieciešamās infrastruktūras attīstībai Kokneses novada Kokneses ciemā un energoefektivitātes paaugstināšanai Pļaviņu novada pašvaldības struktūrvienību ēkai “Kūlīši” un ēkai “Pagastmāja” Vietalvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Aizkraukles novads no ES fondu līdzekļiem VARAM kompetences jomās saņēmis nepilnus 3,5 milj. EUR laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam. Papildu tam 2020. un 2021. gadā piešķirti valsts aizdevumi teju 5,2 milj. EUR apmērā no ministrijas izstrādātās atbalsta programmas Covid-19 ekonomisko seku mazināšanai, kas atvēlēti Stadiona ielas atjaunošanai Aizkrauklē, Uzvaras ielas posma pārbūvei Jaunjelgavā, ielu seguma atjaunošanai Neretā un ielai pārbūvei Andreja Upīša ielas posmā no Sporta līdz Kastaņu ielai Skrīveru pagastā. Tāpat piešķirts aizdevums Sporta centra jumta siltināšanai un Iršu muižas klēts – magazīnas atjaunošanai.

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā pieejams valsts budžeta finansējums aizdevuma formā kopumā 70 milj. EUR apmērā, ko paredzēts piešķirt plašam mērķu lokam, tai skaitā uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novada teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona. Tāpat VARAM šogad turpina augstas gatavības pašvaldību investīciju programmu uzņēmējdarbības vai pakalpojumu infrastruktūras attīstībai, un kopumā pašvaldībām būs pieejami vairāk nekā 36 milj. EUR.

Vizītes ietvaros ministrs tiksies arī ar SIA “Kokneses komunālie pakalpojumi” un SIA “Aizkraukles siltums” pārstāvjiem, lai pārrunātu aktualitātes enerģētikas jomā, tostarp virzību uz plašāku atjaunojamo energoresursu izmantošanu elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.