Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mēs nedrīkstam pagurt!

Pagājušajā nedēļā gan Latvijā, gan Eiropā plaši apspriestas vairākas tēmas, kas ietekmēs arī norises Latvijā, piemēram, Eiropas Centrālā banka jau sesto reizi paaugstināja galvenās procentu likmes. Tas tiešā veidā atsaucas arī uz cilvēkiem, kuriem ir hipotekārie kredīti, jo ikmēneša maksājumi pieaug.
Savukārt Eiropas Parlamentā mēs apspriedām mājokļu energoefektivitātes pasākumus, kas tieši attiecas arī uz situāciju Latvijā. Šobrīd 75% jeb trīs no četrām mājām Eiropā ir energoneefektīvas. Un tieši šī ēku energoneefektivitāte prasa 40% no Eiropas Savienības enerģijas patēriņa un rada 36% no siltumnīcefekta gāzu emisijām. Tāpēc šajā Eiropas Parlamenta sesijā pieņēmām lēmumus, kuru mērķis ir sasniegt t. s. klimatneitralitāti būvniecības nozarē līdz 2050. gadam. Lai to izdarītu, jaunajām ēkām nulles emisiju līmenis jāsasniedz jau līdz 2028. gadam — tas ir, pēc pieciem gadiem; savukārt vecāku ēku renovācija ir būtiski jāpaātrina.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.