Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mēs esam par palīdzību, bet līdzsvarotu un sabalansētu, vajadzīga arī rezerve

Pirmās idejas par senioru klubiņa vai kopas izveidošanu Neretā radās pagājušajā gadā, kad kultūras centrā organizēja pasākumu senioriem. Tas bija arī direktores Initas Kalniņas ieteikums. Aktīvie seniori ir manā vecumā, un kopīgi darbojušies esam jau kopš jaunības laikiem, tāpēc esam pazīstami savā starpā. Pēc tam sanācām kopā un sākām spriest, ka varbūt tiešām vajadzētu darboties arī tagad? Pārrunājām un nolēmām, ka nākamā tikšanās reize būs 11. novembrī.
11. novembrī pieminējām Lāčplēša dienas notikumus. Viens no mūsu klubiņa dalībniekiem ir Konradijs Degro, kurš ir arī senlietu kolekcionārs. Viņš bija atnesis dažādas lietas no savas kolekcijas, kas saistās ar Lāčplēša dienu. Šī pasākuma daļa bija patriotiskā noskaņā. To vēl emocionālāku darīja Anitas un Jāņa Ostrovsku muzikālais priekšnesums. Paldies viņiem par to! Otrajā daļā bija klubiņa dibināšana un vārda došanas svinības. Vārdam bija vairāki varianti. Balsojumā izvirzījās “Neretas Pūces”. Kāpēc pūces? Tam ir trīs priekšnoteikumi. Pūces ir viedas un gudras, un mēs, seniori, arī tādi esam. Pūce ir kopdzimtes vārds — iederas gan sievietei, gan vīrietim. Treškārt, pūce bija arī Neretas novada ģerbonī. To mēs gribējām paturēt arī tagad, kad esam Aizkraukles novadā. Neretas pusē ir dzimuši, dzīvojuši un arī tagad dzīvo daudz viedu cilvēku. 11. novembri mēs uzskatām par klubiņa dzimšanas dienu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.