Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Meditācija starp lavandām. Vieta Skrīveros, kur izbaudīt vēju, tauriņu dejas un kameņu čalošanu

Lavandu smarža vieniem rada patīkamas sajūtas, citus tās kaitina. Lai vai kā, taču to skaistumu nevar noliegt. To izbaudīt iespējams arī Skrīveros, “Paradīzes lavandas” dārzā, kur trešo vasaru sagaida Sanita Prūse.

Ar viņām kopā elpo

Sanitas lavandu stāsts aizsācies jau 2010. gadā. Savulaik Skrīveru Zemkopības institūta dzīvojamajā mājā Sanitai kaimiņos dzīvoja aktrises Daces Bonātes tēvs, kurš viņai savā piemājas dārziņā atļāva iedēstīt lavandas. To stādus Sanita bija pati izaudzējusi. “Otrajā gadā, kad sāka, ziedēt, es sapratu, ka man lavanda patīk,” atceras Sanita. No pašvaldības viņa dabūja zemi, kur iekopt savu dārzu. Citi tajā laikā stādīja kartupeļus, Sanita — lavandas. Viņa rāda uz vagām dārza malā, kurās aug pirmie stādi. Daudzi no tiem tur kuplo jau trīspadsmito gadu. “Tā sākās mans lavandu mīlestības stāsts, citiem saku: es ar viņām kopā elpoju,” teic Sanita.

Ar piecām vagām Sanitai nepietika. Viņa pirka profesionālās sēklas, pirms tam uzzinot, kuras šķirnes ir vispiemērotākās Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, audzēja dēstus un stādījumu platību palielināja. Šobrīd Sanitas lavandu laukā aug piecu šķirņu lavandas. Ir doma dārzu paplašināt, jo šopavasar būts Francijā, no kurienes atvestas sēklas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.