Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazzalvieši noiet sirdskilometru no sirds

Latvijas simtgades Saulgriežos visas Latvijas pierobežas novados ļaudis pa pierobežas ceļiem, kuru kopējais garums ir 1836 km, pl.18.36 sāka sava sirdskilometra noiešanu un tad pulcējās kopā, lai svinētu svētkus. Šo tradīciju Neretas apvienībā mēs esam saglabājuši visus šos 7 gadus. Arī šajos Saulgriežos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazzalviešiem pa pierobežas ceļiem ar Lietuvu ir veseli 28 kilometri, kurus ar īpašu mīlestību šogad nogāja gandrīz simt lielu un mazu pagasta iedzīvotāju – gāja ģimenes, kuras to dara jau tradicionāli (Baltači, Zariņi, Jalovčuki),šogad pievienojās Ādami, Grencioni, Volujeviči; gāja pa vienam, gāja darba kolektīvi. Īpaši paldies Mēmeles sociālās aprūpes centra kolektīvam, kuri katru gadu kopā ar klientiem noiet savu sirdskilometru Mēmeles pusē! Katra kilometra gājēji saņem īpašu krāsainu cepurīti (katru gadu savā krāsā) ar 1836 logo. Daudzi ar lepnumu kādā gājienā saliek galvā visas krāsainās cepurītes, tā norādot, ka ir aktīvi šīs tradīcijas atbalsītāji. Pagasta vadītāja Zeltīte Odiņa pirmā ieviesa tradīciju sirdskilometru noiet savā tautastērpā, tā akcentējot latvietības spēku. Ir sekotāji.

Pa ceļu braucošās mašīnas reizēm gājējiem sirsnīgi uztaurē, apsveicinās. Ir tāda īpaša vienotības un svētku sajūta.

Pēc sirdskilometra noiešanas šogad mazzalvieši un viesi pulcējās Ērberģes estrādē uz koncertuzvedumu “Sirdskilometrs un deviņvīruspēkas”, kur kopā Saulgriežiem saposa skatuvi un saklāja galdu Mazzalves amatierkolektīvi. Saimnieku lomu uzņēmās vokālais ansamblis “Marica”(vadītāja Marika Cielava). Lustīgiun jaudīgi dancoja vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savenieki” (vadītāja Gunita Krievāne), kuri no gājiena ieradās ar Žiguli tumšas Jāņu nakts krāsā. Ar modernu motociklu atbrauca Ābrams un Trīne no amatierteātra “Tradare” (vadītāja Silvija Lisovska), viņiem drīz pievienojās pārējie tradarieši un palīdzēja Jānim atrast sievu. Saulgriežu ieskaņas koncertuzvedumā neatkārtojami draiskulīgas bija brīvā stila deju kopas “Mozaīka” (vadītāja Dzintra Noreika) dejotās, īpaši Saulgriežiem iestudētās dejas. Skatītāju skaļus aplausus un simpātijas izpelnījās senioru deju kolektīva (vadītāja Gunita Krievāne) izgājiens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad visi no sirdskilometra noiešanas bija sagaidīti, pašdarbnieki Jānis Kalniņš un Jānis Požarskis iededza ugunskuru. Sākās Skaistkalnes pūtēju orķestra pieskandinātā Saulgriežu ballīte pašdarbniekiem un visiem pasākuma apmeklētājiem, cienāšanās ar sieru un kvasu.

Paldies visiem par jauko kopābūšanu, par Saulgriežu ieskandināšanu! Kopā zaļumballē arī sagaidīsim Jāņudienu, ko savai kopienai dāvā Mazzalves uzņēmēji Kaspars Ādams, Jaroslavs Jaudzems, Aivis Koklevskis, Edgars Ivanovs, Kaspars Baltacis un Māris Grencions.

Žanna Miezīte, Mazzalves saieta nama vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.