Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Mazzalves pagastā uz ceļa uzgāzās koks, Neretā dega sodrēji.

ilustratīvs attēls no novate.ru

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji turpināja likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas — Aizkraukles novada Mazzalves pagastā ugunsdzēsēji glābēji no nolūzuša koka atbrīvoja ceļa braucamo daļu. Aizkraukles novada Neretas pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā sodrēji dega 2 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien plkst. 20.32 pēc ceļu satiksmes negadījuma Aizkraukles novada Seces pagastā ugunsdzēsēji glābēji vienam cietušajam sniedza pirmo palīdzību līdz NMPD ierašanās brīdim, vēl viens cilvēks negadījumā gāja bojā. Automašīnai tika atvienotas akumulatora klemmes.

Citviet Latvijā: Tukumā zem apkures katla aizdegās grīda, Aknīstes pagastā kūtī dega salmi.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 21. janvāra plkst. 6.30 līdz 24. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 26 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Sestdien plkst. 13.03 Tukuma un Kandavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Pūres pagastu, kur divstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega starpstāvu pārsegums 5 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki, vēl vienu cilvēku, kurš ugunsgrēkā cieta, evakuēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (MNPD) darbinieki. Ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotām telpām izglāba vienu cilvēku. Diemžēl mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektora signālu. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 16.10.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien plkst. 16.40 VUGD saņēma informāciju, ka Tukuma novada Irlavā divstāvu dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē zem apkures ierīces deg grīda 2 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas otrā stāva evakuējās trīs cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 17.57. Dzēšanas darbos piedalījās arī Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Jēkabpils novada Aknīstes pagastā kūtī dega salmi 10 m2 platībā, Telegrāfa ielā Tukumā dega vieglās automašīnas vadi 0,01 m2 platībā, Mežāres ielā Jēkabpilī dega pirts griesti 1 m2 platībā un Lietuvas šosejā Jelgavā sabiedriskā ēkā dega griestu apgaismes lampa 0,5 m2 platībā.

VUGD aicina iedzīvotājus uzlabot sava mājokļa ugunsdrošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, kā arī mājoklī visiem pieejamā un redzamā vietā novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuriem var viegli nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji piedalījās vairāku traģisku ceļu satiksmes negadījumu seku likvidācijas darbos. Piektdien no rīta Jelgavas novada Cenu pagastā pēc smagās un vieglās automašīnas sadursmes ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas izcēla bojāgājušo un atvienoja automašīnu akumulatoru klemmes. Neilgi pēc tam Jelgavas novada Ozolnieku pagastā vieglā automašīna bija nobraukusi no ceļa. Viens cilvēks pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās jau bija nogādāts līdz NMPD mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes. Lauku ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji no grāvja izvilka tajā ieslīdējušu automašīnu. Cilvēki no tās bija izkļuvuši paši saviem spēkiem un noplūde no automašīnas netika konstatēta.

Sestdien plkst. 06.45 Iecavas un Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Iecavu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīts traktors un kravas automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca no traktora sasistās degvielas bākas uz brauktuves izlijušo šķidrumu. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji traktoru novilka no brauktuves un veica ceļa braucamās daļas sakārtošanu. Glābšanas darbi noslēdzās pēc divām stundām.

Piektdien vakarā Jelgavas novada Vilces pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 3 m2 platībā. Svētdien Jelgavas novada Svētes pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji turpināja likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas – Jelgavas novada Valgundes un Kalnciema pagastā. Lielajā ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji no trīsstāvu dzīvojamās mājas noņēma bojātu konstrukciju, kas bija atdalījusies no ventilācijas kanāla izvada. Svētdien ugunsdzēsēji glābēji no deviņstāvu dzīvojamas mājas jumta ugunsdzēsēji glābēji demontēja bojātu konstrukciju.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 183 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 113 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.