Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Māksla iziet ielās. Jaunjelgavā maza daļiņa no Sunākstes

Gintas Grincēvičas foto

Jaunjelgavas Vecpilsētas parkā atklāja fotogrāfes Māras Jubertes-Vītolas fotogrāfiju personālizstādi “Saredzēt. Mirklis Sunākstē”. Tajās fotogrāfe notvērusi pagasta dabas skaistumu. Vairāki klātesošie uzteica darbos ieturēto stilu, attēli izstaro mieru un liek elpai aizrauties no skaistuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim fotogrāfijas apskatei bija izliktas Sunākstē, kur dzīvo to autore. Ar nonākšanu jaunā vietā ekspozīcija kļuvusi par ceļojošo izstādi. “Katru reizi ar lielu prieku vedu tās izstādīt. Ar šīm fotogrāfijām vēlos parādīt, cik pie mums ir skaisti. Viens ir aizbraukt un apskatīties, kas cits — redzēt skaisto ikdienā. Raugoties fotogrāfijās, var iztēloties jebkuru Latvijas vietu un teikt, ka tā ir no turienes, bet patiesībā šī ir tikai maza daļiņa no Sunākstes, no Latvijas. Es vēlos parādīt skaisto mums apkārt, kam ikdienā ejam garām,” atklāšanas pasākumā klātesošajiem sacīja fotogrāfiju autore Māra. Izstādē apskatāmās fotogrāfijas ir tapušas laika posmā no 2020. gada līdz 2023. gada beigām. Autore stāsta, ka vismaz vienu reizi mēnesī viņa dodas pastaigā pa Sunākstes pagastu. Izstādei atlasītas vairāk nekā 30 fotogrāfijas, kas līdz 21. jūnijam apskatāmas Jaunjelgavas kultūras centra telpās, dažas izliktas logos.

Mākslas baudījumu izstādes atklāšanā pastiprināja Jolantas Lotes Puķītes klavierspēle. Vairākas stundas ikvienam bija iespēja sēsties pa klavieru taustiņiem un pieskandināt Vecpilsētas parku ar mūzikas skaņām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.