Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Makrons piedāvā patvērumu Krievijas TV žurnālistei Ovsjaņņikovai

Francijas prezidents Emanuels Makrons ir piedāvājis patvērumu Krievijas televīzijas “Pirmā kanāla” redaktorei Marinai Ovsjaņņikovai, kurai piespriests naudassods pēc tam, kad viņa pirmdienas vakarā televīzijas tiešraidē demonstrēja kadrā pretkara plakātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs, protams, spersim diplomātiskus soļus, lai sniegtu aizsardzību mūsu kolēģei – vai nu vēstniecībā, vai piešķirot patvērumu,” sacīja Makrons, atbildot uz franču žurnālista jautājumu.

Makrons sacīja, ka ierosinās šo risinājumu ļoti tieši un konkrēti savās nākamajās sarunās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

“Jebkurā gadījumā es gribētu, lai mums iespējami drīz būtu pilnīga skaidrība par viņas personīgo stāvokli un iespēju viņai turpināt savu darbu,” teica Makrons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maskavas Ostankinas tiesa otrdien piesprieda Ovsjaņņikovai 30 000 rubļu (aptuveni 250 eiro) naudas sodu par pretkara plakāta demonstrēšanu televīzijā. Pēc naudas soda piespriešanas viņa tika atbrīvota.

Ovsjaņņikovai bija sastādīts protokols pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa panta par nesaskaņotu publisku pasākumu, kas paredz naudas sodu līdz 30 000 rubļu, 50 stundu obligāto darbu vai 10 diennakšu arestu.

Makrons uzsvēra Francijas solidaritāti ar žurnālistiem, kas no Ukrainas vai Krievijā veido reportāžas par Krievijas iebrukumu Ukrainā un ir pakļauti spiedienam. Francija nosoda jebkādu žurnālistu aizturēšanu, sacīja prezidents, apmeklējot Ukrainas bēgļu uzņemšanas centru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.