Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Maiznīcas “Liepkalni” apgrozījums pērn sarucis par 3,1%

attēls no google.com/maps

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs SIA “Liepkalni” pērn strādāja ar 8,475 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,1% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 21,3% un bija 280 084 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no firmas veikaliem – maiznīca – kvasnīca – kafejnīca “Liepsalas” atrodas Pļaviņu pusē – Klintaines pagastā.

Kompānijas finanšu gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2021.gads uzņēmumā pabeigts saglabājot nemainīgi stabilus saražotās produkcijas un finanšu rādītājus, bet līdz ar Covid-19 izplatību valstī un valdības noteiktajiem darbības ierobežojumiem, kopumā samazinājās saražotās produkcijas tirdzniecības rādītāji.

Vienlaikus, lai palielinātu eksportu uz Igauniju un veicinātu tālāku pārdošanas apjoma pieaugumu Igaunijā, 2021.gadā uzņēmums iegādājās 30% sadarbības uzņēmuma Igaunijā OU “Parnamaed” kapitāldaļas, kapitalizējot agrāk izsniegto aizdevumu, norāda kompānijas vadība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat vadības ziņojumā skaidrots, ka sakarā ar paredzamu energoresursu, izejvielu, transporta un citu ar uzņēmuma darbību saistītu izmaksu pieaugumu 2022.aprīļa mēnesī slēgta viena no uzņēmuma struktūrvienībām, veikals-konditoreja Ķekavas novada, Krustkalnos.

Kopumā Latvijas tirgū “Liepkalni” realizēja produkciju 7,260 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 4,2% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt Igaunijā realizētās produkcijas vērtība pieauga par 3,2% – līdz 1,201 miljonam eiro.

Vienlaikus “Liepkalni” pērn savu produkciju realizēja arī Īrijā, Vācijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, un Lietuvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atzīmē kompānijā, 2022.gadā novērojams vērienīgs gāzes un elektrības cenu pieaugums, kas izjūtams arī nepieciešamo pārtikas izejvielu cenu palielinājumā, kā rezultātā kompānijas galvenais uzdevums ir saglabāt stabilitāti un dinamiski analizēt sortimenta pozīcijas, ņemot vērā to mainīgo pašizmaksu.

Vienlaikus “Liepkalni” norāda, ka, lai samazinātu uzņēmuma saimnieciskās darbības kopējās izmaksas, koncentrētu ražošanu, modernizētu tehnoloģiskos procesus un uzlabotu kopējo darbības rentabilitāti 2022.gadā uzņēmums iegādāsies nekustamo īpašumu Valmieras pilsētā, kur tuvākajos gados paredzēts uzbūvēt jaunu ražošanas-veikala ēku.

Jau vēstīts, ka 2020.gadā “Liepkalni” strādāja ar apgrozījumu 8,749 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,3% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 34,4% un bija 355 846 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija “Liepkalni” reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 194 682 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums pilnībā pieder Dagnim Čākuram.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.